• Aktualności

     • #BohaterON

     • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON – mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

      Projekt był realizowany na zajęciach historii. Przeprowadzone zostały lekcje na podstawie udostępnionych przez organizatora materiałów.

     • „O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”

     • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa Pszczółek z oddziału przedszkolnego oraz uczennice z klasy VIII, które aktywnie działają w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Staniewicach, uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Postominie.

      Dzieci wysłuchały opowiadania o przyjaznym Wilku, rozwiązywały zagadki z bohaterami książek, własnoręcznie tworzyły głównego bohatera spotkania – Wilka. Tematyka spotkania oraz sposób przeprowadzenia zajęć nawiązywała do Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      Dziękujemy Pani Renacie Zielonce oraz Pani Milenie za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

     • Konkurs recytatorski Strofy o Ojczyźnie

     • Piękna, wieloletnia tracycja naszej szkoły - konkurs recytatorski Strofy o Ojczyźnie. Młodzi recytatorzy zmierzyli się dziś ze wzruszającą poezją patriotyczną, a wtórowali im wokaliści, których pieśni patriotyczne stanowiły piękną oprawę konkursu.

     • "Szkoła do hymnu" 2023

     • W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Szkoła Podstawowa w Staniewicach włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniały montaż słowno-muzyczno-taneczny. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje podziękowanie nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom zaangażowanym w życie i rozwój naszej placówki.

      Dziękujemy Wam drodzy uczniowie. To były miłe chwile, które zostaną w naszej pamięci na długie lata.

     • Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

     • Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W ramach kampanii, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

      Nasza szkoła wraz z całą społecznością dzisiejszego dnia na znak solidarności, wsparcia i profilaktyki zaakcentowała ten dzień barwą różową, wspólnym zdjęciem i zajęciami profilaktycznymi.

     • Dzień Przedszkolaka

     • Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

      Cóż, to był za dzień! Nasze kochane Przedszkolaki pięknie prezentowały się na scenie. Były wierszyki, tańce i całe mnóstwo dobrego humoru Najmłodsze Żabki zostały pasowane na przedszkolaka i od dziś pełnoprawnie należą do naszej przedszkolnej wspólnoty.

       Nie zabrakło również prezentów za które serdecznie dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców.

     • Próbna ewakuacja w szkole

     • Pożar! Pali się!!!

      Na szczęście w Szkole Podstawowej w Staniewicach odbyły się ćwiczenia ewakuacji w przypadku zagrożeń.

      Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Próbna ewakuacja pozwoliła na zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku zagrożeń. Uczniowie, nauczyciele oraz cały personel zachowując środki bezpieczeństwa, sprawnie i bez paniki opuścili budynek szkoły.

      W ćwiczeniach uczestniczyli w charakterze obserwatorów przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, za co gorąco im dziękujemy. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z obserwatorami w celu omówienia przebiegu ewakuacji.

     • Europejski Tydzień Sportu

     • Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich  do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

     • Dzień języków obcych

     • Bonjour, Hola, Salve, Guten Tag

      26 września to Europejski Dzień Języków.

      Uczniowie klasy III losowali kraj europejski, poznawali jego flagę i rysowali ją. Dodatkowo, pracując ze słownikiem, wyszukiwali podstawowych zwrotów w danym języku. Na koniec wspólnie stworzyli wspaniały plakat. Zobaczcie efekty ich pracy.

     • Kreujemy zdrowie

     • To cykl zajęć profilaktycznych promujących zdrowie w szerokim aspekcie. Uczestnicy poszukiwali zdrowych przepisów kulinarnych, tworzyli plan działań i listę potrzebnych produktów. Nie zabrakło aktywności umysłowej i fizycznej.
      Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie zostały zakupione gry planszowe. Dziękujemy!

     • Wycieczka pierwszoklasistów

     • 2 września na zaproszenie Wójta Gminy Postomino Pana Janusza Bojkowskiego nasi pierwszoklasiści wraz z uczniami z terenu naszej gminy uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Doliny Charlotty Resort & Spa.
      Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń ze zwierzętami i innymi atrakcjami.

     • Nowy Rok Szkolny 2023/24 rozpoczęty

     • Uczniowie klasy I uroczyście złożyli przysięgę i wkroczyli do społeczności szkolnej.
      Nauczycielki Szkoły Podstawowej w Staniewicach; Pani Agnieszka Knitter podniosła swoje kwalifikacje i uzyskała tytuł nauczyciela dyplomowanego a Pani Julita Runge zdała egzamin na nauczyciela mianowanego. Przed nami dużo pracy, ale pełni zapału i energii ruszamy do pracy.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Zakończenie roku szkolnego to czas wzruszeń emocji, łez radości. Były nagrody dla wszystkich uczniów, stypendia listy gratulacyjne, kwiaty. Po pracy wszystkim należy się wypoczynek.

      Bezpiecznych szczęśliwych wakacji życzymy wszystkim

     • Matematyczne stacje zadaniowe

     • Na ostatniej lekcja matematyki uczniowie klas 4 – 8 wcielali się w różne role.

      Klasa 4 pomagała pracownikom Biura Detektywistycznego w rozwiązaniu „Sprawy ułamka, któremu liczba zbiegła z licznika”. W odnalezieniu zbiega pomagały wskazówki i wykreślanie kolejnych liczb z grona podejrzanych. Niewykreślona liczba była poszukiwana.

      Klasa 6 chciała się wybrać na wymarzoną Zieloną Szkołę. I mimo, że wszyscy siedzieli już w autobusie kierowca nie mógł ruszyć, bo ktoś zablokował kierownicę łańcuchem. Na szczęście mogli pomóc kierowcy poprzez rozwiązanie zadań, których wyniki tworzyły kod do kłódki, którą spięto łańcuch.

      Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zmuszeni byli poprosić klasę 7 o pomoc. Wielką Krainę Geometrii nawiedziła plaga kradzieży. Najbardziej zuchwałą w ostatnim czasie była kradzież wszystkich kół! W całej Krainie Geometrii nie ma już ani jednego koła! Pozostały tylko wielokąty. Młodzi Detektywi otrzymali wizerunki podejrzanych, ich ulubioną potrawę i liczbę. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i jej niesamowitych zamków, na których ukryte były dalsze wskazówki do odkrycia sprawcy kradzieży.

      Uczniowie klasy 8, podzieleni na dwuosobowe zespoły, zmagali się natomiast ze stacjami, na których były zadania oraz podane 4 odpowiedzi. Każda para rozpoczynała rozwiązywanie zadań od innej stacji. Wybrana odpowiedź prowadziła do kolejnej stacji. Jednak tylko poprawne odpowiedzi przeprowadziły parę przez wszystkie stacje. Zły wybór powodował powrót do zadania już rozwiązanego.

      Uczniowie znakomicie się bawili, a przy tym wykonywali kolejne, niełatwe zdania.

      Upominki dla najlepszych zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

     • Dzień Językowy

     • W Dniu 16.06.23r. nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice zabrali nas w ekscytującą podróż po czterech krajach europejskich. Dzięki temu mogliśmy poznać wiele ciekawostek na temat Ukrainy, Szkocji, Szwajcarii i Grecji, usłyszeć prezentacje w danych językach i skosztować narodowych potraw. Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie stanowisk i potraw. Uczniom dziękujemy za występy, prezentowanie swoich krajów i dobrą współpracę, a wychowawcom i nauczycielom dziękujemy za motywowanie swoich uczniów do przygotowań. 

     • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • W dniu 13.06.2023r odbyła się Msza Święta podczas której dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny oraz prosiliśmy o potrzebne łaski na nadchodzące wakacje. Bóg zapłać ks. Andrzejowi za wszystkie odprawione Msze Święte, wygłoszone kazania, udzielone sakramenty, spotkania w kościele oraz wyjazd na Świętą Górę Polanowską.