Menu

liczba odwiedzin: 5371034
 • Klasa I i II podbija Jarosławiec!

  Dnia 10 czerwca klasa I i II wybrała się na wycieczkę do Jarosławca. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji! Mali podróżnicy odwiedzili krainę papug i motyli oraz przeszli przez labirynt luster.

  Były lody, pizza i spacer po plaży.

  Radość dzieci była przeogromna, co widać na załączonych zdjęciach.

 • Akcja Wilkowice!

  W dniu 7 czerwca 2021 roku uczniowie klasa 1 i 2 wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na pieszą wycieczkę do Wilkowic. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji.

  Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie nowo wybudowanej remizy strażackiej. Dzięki zaangażowaniu  strażaków Pana Piotra Pakos i Pana Damiana Sobczyk dzieci mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, ale również wysłuchały opowieści o trudnych i niebezpiecznych akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają ludziom podczas powodzi lub ratują zwierzęta. Największą atrakcją dla dzieci było przymierzanie strojów strażackich i wejście do wozu strażackiego.

  Drugim punktem wycieczki była wizyta w pasiece „Pszczółka” u Państwa Pakos. Pan Piotr Pakos - nie tylko strażak ale również pszczelarz, niezwykle interesująco opowiadał o życiu pszczół. Uczniowie poznali budowę ula, mieli okazję zobaczyć miodarkę i cały proces produkcji miodu, który później mogli spróbować. Pan Piotr specjalnie dla nas zaprosił zaprzyjaźnionego pszczelarza z pasieki „Maja” w Rusinowie, dzięki któremu mogliśmy wysłuchać wielu cennych informacji o produktach pszczelich pozyskiwanych w pasiece i ich walorach zdrowotnych. Dzieci zobaczyły robotnice przy pracy, królową i trutnie. Uwieńczeniem całego dnia były własnoręcznie zrobione świece z wosku pszczelego.

  Z całego serca chcielibyśmy podziękować Panu Piotrowi Pakos i jego rodzinie za gościnę, poczęstunek oraz wspaniałą atmosferę. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wycieczki. Dzieci były przeszczęśliwe!

 • LEKTURA NA ŻYWO

  Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja języka polskiego. Pojawili się na niej bohaterowie ulubionych uczniowskich lektur : Balladyna i Alina wraz z matką, księciem Kirkorem i Goplaną,  Pippi, Nemeczek Ania z Zielonego Wzgórza oraz Nel ( niestety bez Stasia...). Wszyscy świetnie się bawili podczas rozwiązywania zagadek i zadań, podczas których musieli wykazać doskonałą znajomością lektur obowiązkowych. 

 • Dzień Dziecka

 • GRATULACJE DLA PATRYCJI

  Patrycja Zagorodnikow  z kl. 2 otrzymała wyróżnienie za świetną recytację wiersza pt." Jajka z wyższej sfery" Agnieszki Frączek w 52 Turnieju Recytatorskim  "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
  BRAWO PATRYCJA!

 • Konkurs recytatorski "Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne"

  Uczniowie naszej szkoły: Paulina Zwolan, Zuzanna Morawiec, Artur Surma i Jakub Surma wzięli udział w 52 edycji konkursu recytatorskiego  "Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne", który odbył się w Bibliotece Publicznej w Postominie. Artur Surma otrzymał wyróżnienie. Konkursowe recytacje można obejrzeć i  wysłuchać klikając w poniższe linki:

  Paulina: https://youtu.be/WKOpMhFRvYY

  Zuzia:    https://youtu.be/71miSrAJpTg

  Artur:   https://youtu.be/7pNHB9Jht14

  Jakub:   https://youtu.be/rlxXOhL4Ylc

 • Kolejny sukces Laury

  LAURA LISEK kolejny raz na podium. Tym razem zajęła I MIEJSCE w 6 Powiatowym Przeglądzie Teatralnym w kategorii monodram. Dziewczynka brawurowo przedstawiła "Monolog znerwicowanego ucznia" autorstwa Anny Popek. Trzeba przyznać, że Laura, to prawdziwy wulkan energii i olbrzymi talent aktorski.  Turniej zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie. W tym roku odbył się on w nietypowej formie - on - line.

  Zwycięski spektakl Laury:

 • Wiosna tuż, tuż!

  Uczniowie klasy I i II podczas spaceru żegnali ZIMĘ i przywoływali WIOSNĘ!
  Uśmiechnięte buzie i barwne gałązki rozproszyły wszystkie zimowe chmury.
  Po powrocie czekała na dzieci niespodzianka. Pani Dyrektor zorganizowała dla nas ognisko. Radość dzieci była przeogromna. Nic tak dobrze nie smakuje jak samodzielnie upieczona kiełbaska,  którą kupiła specjalnie dla nas Pani Zofia Szlawska, za co z całego serca dziękujemy :).
  To był bardzo piękny dzień! 

 • Dzień Dinozaura

  Nasze Przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i "Tygryski" przeniosły się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury. 
  Młodzi odkrywcy dowiedzieli się ciekawostek o gadach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności minionych lat. Nasi Milusińscy zamienili się również w paleontologów i świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem.
  Kolejny wspaniały dzień odkrywania świata za Naszymi Przedszkolakami!

 • LAUR dla LAURY

  Laura Lisek i Paulina Zwolan z klasy 5 oraz Zuzanna Morawiec - uczennica klasy 7 reprezentowały nasza szkołę w Małym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 16 marca w Postominie. Dziewczynki wykazały się znakomitymi umiejętnościami aktorskimi oraz obyciem scenicznym. 

  Największe wrażenie na konkursowym jury zrobiła Laura Lisek, która "Monologiem znerwicowanego ucznia" wywalczyła zaszczytne I miejsce. Tym samym zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu, gdzie będzie reprezentowała gminę Postomino.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Wydarzenie to obchodzone jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.
  Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem "Razem dla lepszego Internetu". Podczas obchodów DBI 2021 organizatorzy chcą zaprosic do wspólnego dzialania aby Internet byt bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególnosci dla dzieci i młodzieży.

  W naszej szkole odbyły się pogadanki dla dzieci klas mlodszych, dotyczące bezpiecznego, świadomego korzystania z internetu. Pedagog szkolny Pani Magdalena Woropaj-Stępień przypomniala uczniom jakie korzyści płyną z bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzegła najmlodszych przed zagrozeniami czyhajacymi w Internecie.

  Na Padlecie "Porady Pedagoga Szkolnego" uczniowie uczący się zdalnie, również znajdą informacje.

  Link do Padlet

 • Klasowy bal karnawałowy

  Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą zorganizowali  zabawę  karnawałową. Było inaczej niż w poprzednich latach, bo kameralnie i bez wizyty Mikołaja z paczkami. Dzieci miały wiele radości ze wspólnych tańców, zabaw i słodkiego poczęstunku.

 • Podsumowanie zajęć tanecznych

  Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy prowadzić zajęć łączonych, wiec staraliśmy się aby każda klasa miała możliwość indywidualnego rozwoju.

  Dzieci zawsze chętnie uczestniczyły w naszych spotkaniach, a ich radość, spontaniczność w trakcie zajęć niejednokrotnie wywoływała uśmiech na twarzy. Grupa żywiołowa, każde dziecko to prawdziwa dawka pozytywnej energii. Czasem na zajęcia wkradali się nasi najmłodsi mężczyźni, którzy z pewnością woleli akrobacje na materacach, niż naukę kroków tanecznych, ale obiecali, że przy następnej okazji może coś zatańczą ???...

  Poniżej znajduję się filmik, na którym można zobaczyć skrót naszych tanecznych wygłupów.
  Pozdrawiam serdecznie. Magdalena Woropaj-Stępień

 • Bal karnawałowy przedszkolaków

  Sala naszych przedszkolaków z grupy "Tygryski" zamieniła się w salę balową. Wszystko za sprawą Karnawałowego Balu Przebierańców. Były tańce, zabawy, konkursy, smakowity poczęstunek, mnóstwo radości i co najważniejsze - szczęśliwe i uśmiechnięte buzie Dzieci w pięknych przebraniach.

 • "Kocha Babcię i Dziadziusia każdy Wnuczek, każda Wnuczka"

  Przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i "Tygryski" przesyłają moc życzeń i uścisków z okazji Dnia Babci i Dziadka!

  Miłego oglądania

 • „Ręcznie robione, a nie kupione"

  W grudniu nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ręcznie robione, a nie kupione" .

  W ramach działań należało wykonać upcyklingowe świąteczne dekoracje i prezenty wykorzystując do tego, to co mamy w domu. Celem przystąpienia do akcji było: pobudzenie do aktywności twórczej, rozwijanie kreatywności oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej u dzieci i młodzieży, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, poszerzanie wiedzy z ochrony środowiska z zakresu gospodarowania odpadami oraz poznanie zasad upcyklingu. Każdy z nas ma talent i jest w stanie samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół. Podczas wykonania upcykligowego dzieła, podarujemy nie tylko prezent, ale także swoje serce, które włożyliśmy w przygotowanie prezentu.

  "Upcykling" to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. Proces ten jest cudowny, gdyż pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej!

  Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, wielkie Brawa za pomysły i ekologiczną postawę

  Realizacja  działań pod linkiem

  https://fb.watch/3aeHsK86Bz/

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Z okazji przypadającego w październiku Światowego Dnia Zwierząt, Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy i pieniędzy na rzecz podopiecznych domu tymczasowego IRMA ze Sławna, w którym schronienie znajdują chore, bezdomne  i potrzebujące zwierzęta z naszej okolicy. 

  Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za serce okazane zwierzakom. 

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  W środę 14 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, rodziców oraz Pani reprezentującej Radę Rodziców naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od sprawdzenia umiejętności pierwszoklasistów. Uczniowie recytowali wiersze oraz prezentowali swoje umiejętności wokalne. W trakcie ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Po uroczystej przysiędze zostali pasowani "czarodziejskim ołówkiem" przez Panią Dyrektor Bogumiłę Roman-Struś, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie; życząc pierwszakom wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent od Wójta Gminy Postomino i Szkolnej Rady Rodziców. Rodzice przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w formie pamiątkowej statuetki i słodkiej niespodzianki. Prezenty sprawiły wszystkim ogromną radość. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy gromkimi brawami w tak ważnym dla nich dniu. Po skończonej akademii Pani Dyrektor podziękowała wychowawcy klasy I Barbarze Kowalskiej za przygotowanie i przeprowadzenie akademii, natomiast nasi bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej. Potem wraz ze swoją wychowawczynią  udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 • Prawdziwe szaleństwo na lekcjach wychowania fizycznego

  Gościem specjalnym był słynny 🏀 #FootballFreestyler 🏀Mistrz Polski Red Bull Dawid Krzyżanowski. Dzięki zaangażowaniu Pana Adriana Pawłowskiego we współpracy z naszą Panią dyrektor uczniowie mogli sprawdzić nie tylko swoje sportowe umiejętności, ale też zobaczyć niezwykłe żongkerskie sztuczki Mistrza.

 • Dzień Chłopaka

  Jak co roku obchodzimy go szczególnie. Tym razem Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkursy dla chłopców. Oj działo się, działo. Co przerwę, inny konkurs. Raz jedzenie pączków bez pomocy rąk, później konkurs makijażu i fryzury - mamy świetnych stylistów w szkole! Oczywiście były też konkursy sportowe. A na koniec...... Tytuł "DEBESCIAKA" roku zdobył Jakub z 8 klasy!

  Wszystkim naszym chłopcom i tym dużym, i tym małym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
  szkola_staniewice@onet.pl
 • 598108623

Galeria zdjęć