• Przekaż 1,5% swojego podatku

  Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1,5% swojego podatku zdolnym uczniom z naszej szkoły. Współpracujemy z Fundacją Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy gromadzić na subkoncie szkolnym pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

  Aby przekazać 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

  • wpisać w deklaracji PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000 126 602
  •  w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy:

  SZKOŁA PODSTAWOWA W STANIEWICACH

  Bardzo ważne staje się dzisiaj umożliwianie dzieciom i młodzieży harmonijnego, radosnego rozwoju i wspieranie ich talentów oraz pasji!

  Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom poprzez stypendia. Stypendium dla takiego ucznia to szansa, aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Dzięki stypendium możemy wzmacniać ukryty w dzieciach potencjał i pomagamy im rozwijać skrzydła. Stypendium to także szansa, aby uczeń mógł w przyszłości stać się mądrym dorosłym, a swoją wiedzą i umiejętnościami zaczął służyć swojej społeczności.

  Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole!  

 • Obchody Dnia Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto w roku.

  W tym czasie dzieci mogą uroczyście wyrazić swój szacunek, miłość i podziękowanie wobec swoich dziadków. Przedszkolaki przypomniały nam jak to było dawniej, kiedy babcia i dziadek byli młodsi. Świetnie wcieliły się w swoje role. Klasy młodsze zaprezentowały taniec, piosenki oraz tradycyjnie- wierszyki. Wrażeń było co niemiara.

  Dziękujemy rodzicom, którzy się zaangażowali w przygotowanie poczęstunku. Oczywiście wielkie brawa także dla nauczycielek za przygotowanie tak wspaniałych występów.

 • Kryptologia, matematyka i szyfry

  W kolejnej odsłonie programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” nasi uczniowie stali sią polskimi asami wywiadu, którzy zostali uwięzieni przez nieprzyjaciela. Ich misja wymagała, aby najpóźniej za 45 minut zjawić się na lotnisku, skąd udadzą się do Polski z wykradzionymi planami nowej maszyny szyfrującej. Dzięki temu wyzwaniu uczniowie rozwiązywali różne zagadki; dekodowali wiadomości, korzystając z wiedzy o szyfrach, ćwiczyli spostrzegawczość oraz doskonalili umiejętność pracy w grupie. 

  W kolejnej części zadania uczniowie zaszyfrowywali wiadomości do koleżanki/kolegi szyfrem Cezara i Polibiusza. Poznali sylwetki Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zyglaskiego. Uczniowie poznali także podstawowe zasady tworzenia bezpiecznych haseł - to bardzo ważne, aby wybierać hasła silne, które uchronią nas przed utratą danych, całych kont, czy pieniędzy. Następnie dzieci wymyślały hasło, które według nich będzie bezpieczne. Po czym wraz z nauczycielem weszli na stronę www służącą do sprawdzania siły haseł. 

 • Wspomnienie o Annie Jończyk

  Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem. Dziś ten cios dotknął nas wszystkich. 22 stycznia 2023 roku zmarła wieloletnia nauczycielka, wspaniała wychowawczyni wielu uczniowskich pokoleń, która przez dziesięć lat pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Pani Anna Jończyk (z domu Snitko) urodziła się 06 marca 1951r. w Sławnie. Od młodzieńczych lat zaangażowana była w działalność na terenie Gminy Postomino i miejscowości Nosalin, w której zamieszkała. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie rozpoczęła edukację w sławieńskim liceum. Po maturze związała się ze służbą zdrowia i przez kilka miesięcy pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Sławnie. Później próbowała swoich sił w księgowości. Jednak praca ta nie była tym, co chciałaby robić w życiu. Los sprawił, że w 1970 roku rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Słupsku. Po ukończeniu kierunku nauczycielskiego swoją przyszłość związała ze Szkołą Podstawową w Staniewicach. 01 Września 1973 roku złożyła podanie o pracę i przez kolejne 32 lata niosła kaganek oświaty. W tamtych czasach nauczyciel mógł uczyć wszystkich przedmiotów, więc nie było problemu, aby pani Jończyk uczyła języka rosyjskiego, plastyki, techniki czy historii. Była też wychowawczynią kilkunastu klas. W 1979 roku postanowiła podnieść swoje kwalifikacje i wiedzę rozpoczynając studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku na kierunku filologia polska. Praca w szkole dawała jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Robiła to, co sprawiało jej przyjemność. Od pierwszych dni dała się poznać, jako osoba pełna pasji, nauczycielka z powołania, z wyjątkową charyzmą, energią i otwartością.

  Jako wychowawczyni dbała o swoich uczniów. Była życzliwa, troskliwa, wyrozumiała. Pokazywała dzieciom świat, nie tylko poprzez naukę, ale również organizując im spotkania, wycieczki i obozy. Zabierała je w miejsca atrakcyjne i ważne dla naszej historii,  pokazywała jak być dobrym człowiekiem. W trakcie pełnych przygód wypraw zwracała szczególną uwagę na integrację, podkreślając wyjątkowość i wartość każdego ze swoich wychowanków. Jej postawa, osobowość, poczucie humoru sprawiały, że była bardzo lubiana i szanowana.

  Na zawsze zapisała się w historii Szkoły Podstawowej w Staniewicach, jako jej dyrektor. Pani Anna Jończyk objęła tę funkcję 1 września  1994 roku i pełniła ją przez 10 lat. Sprawdziła się, jako organizatorka pracy i życia staniewickiej szkoły. Była człowiekiem  niepowtarzalnym, swoją energią i radością życia wypełniała szkolne korytarze.

  Troszczyła się o całą szkolną społeczność: uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Pamiętała o emerytach. Dla każdego miała czas, uśmiech i dobrą radę.

  Jako Dyrektor  kładła nacisk na właściwe wychowanie i  wysoki poziom nauczania w szkole. Wspomagała uczniów mających trudności w nauce, a zdolnym umożliwiała rozwój zainteresowań i talentów. Mobilizowała do współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Troska o ludzi szła w parze z zamiłowaniem do przyrody. Dbała o rośliny w szkolnym arboretum, realizowała wiele przyrodniczych programów. Dzięki zaangażowaniu Pani Anny; Szkoła Podstawowa w Staniewicach zasłynęła, jako miejsce, w którym człowiek żyje w zgodzie z przyrodą.

  Za swoją pracę Pani Anna Jończyk była wielokrotnie doceniana, odznaczana i nagradzana.

  Sama  często podkreślała, że największą nagrodą dla nauczyciela jest szacunek i wdzięczność uczniów. Była zawsze zaangażowana, energiczna, konsekwentna, otwarta na potrzeby uczniów, cieszyły ją ich sukcesy, martwiły sprawy trudne. Nie szczędziła sił i czasu. Była wzorem wielkiej pracowitości. Zawsze prezentowała szczególną odpowiedzialność, chętnie podejmowała dodatkowe zadania i inicjatywy, prowadzące do wysokich wyników szkoły i uczniów. Spełniała się w trudnej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły.

  Na emeryturze rozwijała swoje pasje i zamiłowania do przyrody.  Kochała kwiaty a one odwdzięczały się jej swoim pięknem. Łączyła pasję do malarstwa i poezji.

  Pamięć o Annie Jończyk pozostanie cząstką naszej historii – historii Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Niech spoczywa w pokoju.

  Z wyrazami szacunku

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

 • Szkolne Jasełka

 • Weekend Cudów

  Magiczny, niezwykły dzień! Weekend Cudów pełen wzruszeń, ciepłych słów i gestów. Jesteśmy bardzo wzruszeni i dumni, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej grupy ludzi niosącej DOBRO. Szlachetna PACZKA

 • Być jak Ignacy

  Za uczniami drugi etap programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” - Woda i wyporność.

  Młodzi naukowcy poznali tym razem sylwetkę i dokonania kolejnego polskiego WWW (Wielkiego Ważnego Wynalazcy) Stefana Drzewieckiego, który jako pierwszy stwierdził, że lot maszyny cięższej od powietrza jest możliwy, wynalazł łódź podwodną o napędzie elektrycznym, kilometromierz dla pojazdów konnych a później dla pociągów, dromograf, jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej.

  Uczniowie samodzielnie składali modele papierowych łodzi, dążąc przy tym do perfekcji w tej niełatwej, jak się okazało sztuce. Zdali sobie sprawę, że wynalazki nas otaczają mimo, że nie zauważamy ich obecności na co dzień.  Poczuli się jak wynalazcy, wykonując swoje własne konstrukcje (wynalazki), które mają ułatwić nam lub bliskim życie i mieć praktyczne zastosowanie. Wykonali wodoodporny, nietonący pojemnik na zapałki, kuchenny pojemnik na sypką żywność oraz kubek z butelki PET. Nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, dowiedzieli się jak pływa żaglówka oraz poznali zachowanie się przedmiotów w wodzie.

 • "Nakręceni na czytanie"

 • "Przerwa na czytanie"

  Akcja "Przerwa na czytanie" to atrakcyjna przerwa, gdzie panuje wyjątkowa atmosfera.

  Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w ramach programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

 • Prezent dla pierwszoklasistów

 • Zostań ambasadorem nauki

  Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w projekcie "Byc jak Ignacy".

  W pierwszej części projektu uczniowie zgłębiali tajniki o cząstkach elementarnych i chemii w życiu codziennym. Budowa atomu, układ okresowy, Maria  Skłodowska Curie, Nobel, wulkan oraz inne chemiczne zadania czekały na uczniów w pracowni chemicznej.

 • Wycieczka do Torunia

  W ramach projektu Poznaj Polskę nasi uczniowie odwiedzili Toruń.

  Na szlaku podróży było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Dom Koprenika, Bazylika katedralna Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, chrzcielnica w której ochrzczony był Mikołaj Kopernik, Ratusz, mury obronne i Sarówka.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  17 października to z pewnością niezapomniany dzień dla pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Tego dnia po zaprezentowaniu swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych, w obecności zaproszonych gości, pani dyrektor, nauczycieli oraz rodziców, zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Życzymy im więc samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, rozwijaniu pasji oraz jak najlepszych ocen. Natomiast przemiłym gościom dziękujemy za obecność, życzenia oraz upominki dla dzieci.

 • Wycieczka do Doliny Charlotty

  30 września 2022 roku na zaproszenie Wójta Gminy Postomino pana Janusza Bojkowskiego nasi uczniowie z klasy pierwszej wraz z uczniami klas pierwszych z terenu naszej gminy, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Doliny Charlotty.

  Dzieci odwiedziły mieszkające tam zwierzęta, krainę bajek oraz odbyły rejs statkiem, podziwiając mieszkańców 7 wysp świata. Pogoda oraz humory dopisały na 100%

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 • „1200 czujników smogu” od ESA

  Przystąpiliśmy do projektu, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoła jako instytucja kształcące dzieci i młodzież jest właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość życia.

 • "Poznaj Polskę"

   

  W dniu 26 kwietna uczniowie klas V - VIII pojechali na wycieczkę do Gdyni, a w dniu 10 czerwca uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Będomina i Wdzydz Kiszewskich. Obie wycieczki odbyły się w ramach Programu „Poznaj Polskę” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, a ich celem było poznanie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, kraju, środowiska przyrodniczego, poznanie  polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

  Starsi uczniowie zwiedzali ORP Dar Pomorza, Skwer Kościuszki oraz odkrywali i poznawali świat w Centrum Nauki Experyment. Najmłodsi zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie w 1747r. urodził się Józef Wybicki. Następnym punktem harmonogramu był powrót do przeszłości w Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczniowie poznawali kaszubską sztukę ludową i regionalną architekturę z okresu od XVII do XX wieku.

 • Dzień Dziecka

 • Dzień Rodziny

  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dzieci, to światło i szczęście każdej mamy i każdego taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 w wierszu i piosence wyraziły to co najpiękniejszeDziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz pomoc w organizacji uroczystości.

 • Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy

  Wójt Gminy Postomino wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców Gminy Postomino na pierwszy Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy pod nazwą „3Maj Flagę”.

  Podczas pikniku wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, możliwość udziału w biegach rekreacyjnych, rywalizacji biegowej współzawodnictwa sołectw, biegu dla doświadczonych zawodników  na 5 km,  konkurs na ciekawy strój patriotyczny, ale przede wszystkim uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego na stadionie w Postominie i stworzenie wspólnej żywej flagi przez uczestników wydarzenia.  

  Do zobaczenia na stadionie w Postominie. Startujemy 3 maja o godz. 16.00

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć