• Szczecin podbity!

  W wojewódzkim etapie Małego Konkursu Recytatorskiego nasza Laura otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę w postaci możliwości udziału w warsztatach teatralnych w Szczecinie.

 • Zespół Teatralny GONG kolejny raz na podium!

  Spektakl "Marionetki" został zaprezentowany publiczności oraz jury podczas Gminnego Przeglądu Teatralnego ARA w Postominie. Dziewczyny wypadły jak zwykle świetnie i zajęły II miejsce.

 • Podsumowanie Ecokonkursu - zbiórki ubrań i tekstyliów

  Organizatorem konkursu jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

  Zebraliśmy i spakowaliśmy 31 kartonów odzieży. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom ❤️, którzy wsparli nasze działania.

 • Konkurs kuratoryjny "Wokół Konstytucji 3 maja 1791r."

  Konkurs wiedzy historycznej "Wokół Konstytucji 3 maja 1791r."🇵🇱

  W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja, 27 kwietnia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej "Wokół konstytucji 3 maja 1791r."

  Za organizację konkursu odpowiadali: Departament Szkolnictwa Wojskowego MON, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie oraz Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

  Celem konkursu było propagowanie historii, krzewienie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przedsięwzięcie, objęte zostało honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.

 • Projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa

 • "Łączy nas pamięć"

  To hasło przyświecające obchodom rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie żydowskim. W tym roku dzięki projektowi społeczno - edukacyjnemu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wzięliśmy udział w obchodach 80 rocznicy tego wydarzenia oraz w akcji "Żonkile".

  Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w lekcji języka polskiego zainspirowanej animacją na podstawie reportażu Hanny Krall " Zdążyć przed Panem Bogiem". Wolontariusze wręczali żywe,a także własnoręcznie wykonane, papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie.

 • Ecokonkurs

  Konkurs polega na zebraniu używanej odzieży przeznaczonej do recyklingu o

  jak największej wadze w okresie trwania konkursu.

  Przyjmowane są:

  - wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej,

  niemowlęcej;

  - buty połączone w pary;

  - akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria;

  - tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany.

  ZBIERAMY!!! tekstylia, czyli wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej oraz domowej, nowe i używane, ale nienoszące śladów zużycia, czyli:

  1. Bez dziur, bez zmechaceń, bez plam.

  2. Czyste, kompletne, niezniszczone.

  3. Buty połączone w pary, czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia.

 • Laura laureatką!!!

  LAURA LISEK została laureatką Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym.Sukces zagwarantowały dziewczynce: ogromny talent, wdzięk i charyzma, a także teksty Barańczaka i Nałkowskiej oraz wieloletnia praca pod kierunkiem mamy.

  13 maja Laura będzie reprezentowała powiat sławieński w wojewódzkim etapie konkursu w Szczecinie.

  W etapie powiatowym Gminę Postomino reprezentował także Artur Surma. Obojgu uczniom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

 • "Mój przyjaciel aed"

  Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z użyciem respiratora aed.

  Szkolenie w ramach projektu ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" pod hasłem "Mój przyjaciel aed", poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku: Aleksander Szewczyk, Hubert Kwiatek oraz absolwent naszej szkoły Patryk Szlawski.

  Dziękujemy za ciekawe i profesjonalne przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej.

 • „Fraszki o wodzie, która służy zdrowiu i przyrodzie"

  W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Sławnie nasza szkoła wzięła udział w konkursie na napisanie „Fraszki o wodzie, która służy zdrowiu i przyrodzie" organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Wody przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Laureatem etapu powiatowego został Jakub Wawrzyniak uczeń klasy VII.

 • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

  Nasza szkoła w ramach współpracy szkół sieci ESA realizuje projekt sieci antysmogowej. Założenia projektu to szeroko pojęte działania służące zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń powietrza. Propagowanie zajęć na świeżym powietrzu, wzbogacanie sal lekcyjnych w rośliny, poznawanie technik dobrego oddechu czy promocja alternatywnych źródeł energii to jedne z niewielu zadań, które naszym uczniom udało się zrealizować. Ważnym zadaniem w ramach „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia” było nagranie krótkiego materiału wideo, w którym w ciekawy i kreatywny sposób uczniowie musieli odpowiedzieć na  pytanie: „Dlaczego to w Waszej szkole powinny się odbyć zajęcia dotyczące zmiany klimatu?” Wśród 143 zgłoszeń film naszej szkoły zdobył wyróżnienie. Uczniowie nie poprzestają na działaniach, podejmują jak i kontynuują ekologiczne działania.

 • Wspomnienie o Zdzisławie Hazym

  W wieku 81 lat odszedł  od nas Wyjątkowy Człowiek. Edukacja i przekazywanie wiedzy były życiową pasją pana Zdzisława przez ponad 36 lat pracy w szkole. Czasy, w których zmagał się z zawodem nauczyciela nie były łatwe. Przygodę ze szkołą rozpoczął w 1963 roku w Dobiesławiu, potem w Starym Jarosławiu by w 1999 r. zakończyć w Szkole Podstawowej w Staniewicach. Nic mu nie przeszkadzało, aby z zapałem i entuzjazmem przekazywać kolejnym pokoleniom niezliczone pokłady mądrości.

  Nauczyciel historii, wiedzy obywatelskiej, zajęć praktyczno- technicznych, chemii, biologii, przyrody a nawet geografii. Człowiek, który po prostu wiedział wszystko. Dla wielu był skarbnicą życiowej mądrości.

  Miał swoje metody wychowawcze i chociaż różniły się one od obecnie zalecanych i stosowanych w edukacji, to jednak nikt nie wątpi, że przyniosły pożądane efekty. Pan Zdzisław Hazy przez 27 lat z wielką charyzmą pełnił funkcję Kierownika, a potem Dyrektora Szkoły Podstawowej w  Staniewicach. Każdy Jego uczeń ma w pamięci, choć jedną lekcję, którą przekazał. Legendą owiane są wspólne wyprawy do lasu i na łąki; każdy listek, korzonek, kwiatek miał swoją nazwę. To On nauczył jak odróżniać źdźbło od trawy, destylację od syntezy, bylinę od krzewu.

  Z niespożytą energią wpajał zasady, którym sam hołdował. O jego autorytecie świadczy fakt, że opowieści o panu Hazym przez wiele lat były przekazywane przez kolejne pokolenia uczniów.

  Wychował wielu laureatów konkursów; tak otwierał drogę absolwentom do szkoły średniej. Cieszył się, gdy pojmowali to, czego ich uczył a martwił, gdy wiedza nie była dość wystarczająca.

  W 1988 r. rozpoczął swoją życiową misję, a wszystko zaczęło się od różaneczników, których sadzonki przyniósł do szkoły. Zamysł stworzenia ogrodu botanicznego potocznie zwanego arboretum zrodził się z potrzeby serca. Pan Hazy potrafił zjednoczyć, uczniów, nauczycieli i rodziców. Każda roślina, kamień i grudka ziemi miała swoją historię. Niezliczona ilość krokusów, śnieżyczek, śnieżyc, przeróżnych odmian cyprysów, sosen i jałowców przyprawiłaby o zawrót głowy niejednego współczesnego botanika. Wszyscy kontynuowali jego dzieło. Powstało miejsce, które po dziś służy, jako oaza zieleni i wypoczynku.

  Na szkolnych parapetach dojrzewały owoce cytryn, w klasach wiły się pnącza hoi, wejście do szkoły zdobił szpaler świerków, a tuż za rogiem lśniło oczko wodne.

  Zamiłowanie i szacunek do przyrody przekazał każdemu, kto choć na chwilę spotkał Go na swojej drodze. A respekt przed nim mieli wszyscy, ale z perspektywy czasu miał on inny wymiar niż ten dzisiejszy. Niewątpliwie wynikał z szacunku do człowieka i jego wiedzy.

  Był wymagającym nauczycielem. Miał odwagę, energię i pomysł jak z małej wiejskiej szkoły stworzyć wzór do naśladowania.

  Wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany. Historia pana Hazego jak legenda krąży po wielu domach, a w każdym z nich dopisywane jest inne zakończenie.

  Lata mijają i wiele z tych roślin nadszarpną już ząb czasu, ale Różanecznik wciąż żyje i zachwyca nas kolorami każdej wiosny.

  Pan Zdzisław Hazy, z całego serca ukochał staniewicką ziemię, która Go teraz otuliła i sprawi, że będzie jej cząstką. Gałązka Rhododendrum catawbiense (różanecznika katawbijskiego), którą oberwał wiatr spoczęła w mogile człowieka, którego życie i praca na zawsze pozostanie legendą Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Z wyrazami szacunku

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

 • Konkurs Wiedzy o Gminie Postomino

 • Przekaż 1,5% swojego podatku

  Każda osoba rozliczająca swój PIT może przekazać 1,5% swojego podatku zdolnym uczniom z naszej szkoły. Współpracujemy z Fundacją Świętego Mikołaja, dzięki czemu możemy gromadzić na subkoncie szkolnym pieniądze, które w 100% (bez potrąceń i prowizji) trafią w postaci stypendiów do naszych uczniów. Bardzo prosimy o Państwa wsparcie!

  Aby przekazać 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

  • wpisać w deklaracji PIT KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000 126 602
  •  w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy:

  SZKOŁA PODSTAWOWA W STANIEWICACH

  Bardzo ważne staje się dzisiaj umożliwianie dzieciom i młodzieży harmonijnego, radosnego rozwoju i wspieranie ich talentów oraz pasji!

  Szkoła chce pomóc zdolnym uczniom poprzez stypendia. Stypendium dla takiego ucznia to szansa, aby mógł rozwijać swoje talenty, kupił niezbędne materiały, opłacił udział w zajęciach, czy kursach. Dzięki stypendium możemy wzmacniać ukryty w dzieciach potencjał i pomagamy im rozwijać skrzydła. Stypendium to także szansa, aby uczeń mógł w przyszłości stać się mądrym dorosłym, a swoją wiedzą i umiejętnościami zaczął służyć swojej społeczności.

  Bardzo prosimy o pomoc i przekazanie 1,5% podatku na stypendia w naszej szkole!  

 • Obchody Dnia Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto w roku.

  W tym czasie dzieci mogą uroczyście wyrazić swój szacunek, miłość i podziękowanie wobec swoich dziadków. Przedszkolaki przypomniały nam jak to było dawniej, kiedy babcia i dziadek byli młodsi. Świetnie wcieliły się w swoje role. Klasy młodsze zaprezentowały taniec, piosenki oraz tradycyjnie- wierszyki. Wrażeń było co niemiara.

  Dziękujemy rodzicom, którzy się zaangażowali w przygotowanie poczęstunku. Oczywiście wielkie brawa także dla nauczycielek za przygotowanie tak wspaniałych występów.

 • Kryptologia, matematyka i szyfry

  W kolejnej odsłonie programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” nasi uczniowie stali sią polskimi asami wywiadu, którzy zostali uwięzieni przez nieprzyjaciela. Ich misja wymagała, aby najpóźniej za 45 minut zjawić się na lotnisku, skąd udadzą się do Polski z wykradzionymi planami nowej maszyny szyfrującej. Dzięki temu wyzwaniu uczniowie rozwiązywali różne zagadki; dekodowali wiadomości, korzystając z wiedzy o szyfrach, ćwiczyli spostrzegawczość oraz doskonalili umiejętność pracy w grupie. 

  W kolejnej części zadania uczniowie zaszyfrowywali wiadomości do koleżanki/kolegi szyfrem Cezara i Polibiusza. Poznali sylwetki Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zyglaskiego. Uczniowie poznali także podstawowe zasady tworzenia bezpiecznych haseł - to bardzo ważne, aby wybierać hasła silne, które uchronią nas przed utratą danych, całych kont, czy pieniędzy. Następnie dzieci wymyślały hasło, które według nich będzie bezpieczne. Po czym wraz z nauczycielem weszli na stronę www służącą do sprawdzania siły haseł. 

 • Wspomnienie o Annie Jończyk

  Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem. Dziś ten cios dotknął nas wszystkich. 22 stycznia 2023 roku zmarła wieloletnia nauczycielka, wspaniała wychowawczyni wielu uczniowskich pokoleń, która przez dziesięć lat pełniła funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Pani Anna Jończyk (z domu Snitko) urodziła się 06 marca 1951r. w Sławnie. Od młodzieńczych lat zaangażowana była w działalność na terenie Gminy Postomino i miejscowości Nosalin, w której zamieszkała. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie rozpoczęła edukację w sławieńskim liceum. Po maturze związała się ze służbą zdrowia i przez kilka miesięcy pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Sławnie. Później próbowała swoich sił w księgowości. Jednak praca ta nie była tym, co chciałaby robić w życiu. Los sprawił, że w 1970 roku rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Słupsku. Po ukończeniu kierunku nauczycielskiego swoją przyszłość związała ze Szkołą Podstawową w Staniewicach. 01 Września 1973 roku złożyła podanie o pracę i przez kolejne 32 lata niosła kaganek oświaty. W tamtych czasach nauczyciel mógł uczyć wszystkich przedmiotów, więc nie było problemu, aby pani Jończyk uczyła języka rosyjskiego, plastyki, techniki czy historii. Była też wychowawczynią kilkunastu klas. W 1979 roku postanowiła podnieść swoje kwalifikacje i wiedzę rozpoczynając studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku na kierunku filologia polska. Praca w szkole dawała jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Robiła to, co sprawiało jej przyjemność. Od pierwszych dni dała się poznać, jako osoba pełna pasji, nauczycielka z powołania, z wyjątkową charyzmą, energią i otwartością.

  Jako wychowawczyni dbała o swoich uczniów. Była życzliwa, troskliwa, wyrozumiała. Pokazywała dzieciom świat, nie tylko poprzez naukę, ale również organizując im spotkania, wycieczki i obozy. Zabierała je w miejsca atrakcyjne i ważne dla naszej historii,  pokazywała jak być dobrym człowiekiem. W trakcie pełnych przygód wypraw zwracała szczególną uwagę na integrację, podkreślając wyjątkowość i wartość każdego ze swoich wychowanków. Jej postawa, osobowość, poczucie humoru sprawiały, że była bardzo lubiana i szanowana.

  Na zawsze zapisała się w historii Szkoły Podstawowej w Staniewicach, jako jej dyrektor. Pani Anna Jończyk objęła tę funkcję 1 września  1994 roku i pełniła ją przez 10 lat. Sprawdziła się, jako organizatorka pracy i życia staniewickiej szkoły. Była człowiekiem  niepowtarzalnym, swoją energią i radością życia wypełniała szkolne korytarze.

  Troszczyła się o całą szkolną społeczność: uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Pamiętała o emerytach. Dla każdego miała czas, uśmiech i dobrą radę.

  Jako Dyrektor  kładła nacisk na właściwe wychowanie i  wysoki poziom nauczania w szkole. Wspomagała uczniów mających trudności w nauce, a zdolnym umożliwiała rozwój zainteresowań i talentów. Mobilizowała do współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Troska o ludzi szła w parze z zamiłowaniem do przyrody. Dbała o rośliny w szkolnym arboretum, realizowała wiele przyrodniczych programów. Dzięki zaangażowaniu Pani Anny; Szkoła Podstawowa w Staniewicach zasłynęła, jako miejsce, w którym człowiek żyje w zgodzie z przyrodą.

  Za swoją pracę Pani Anna Jończyk była wielokrotnie doceniana, odznaczana i nagradzana.

  Sama  często podkreślała, że największą nagrodą dla nauczyciela jest szacunek i wdzięczność uczniów. Była zawsze zaangażowana, energiczna, konsekwentna, otwarta na potrzeby uczniów, cieszyły ją ich sukcesy, martwiły sprawy trudne. Nie szczędziła sił i czasu. Była wzorem wielkiej pracowitości. Zawsze prezentowała szczególną odpowiedzialność, chętnie podejmowała dodatkowe zadania i inicjatywy, prowadzące do wysokich wyników szkoły i uczniów. Spełniała się w trudnej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły.

  Na emeryturze rozwijała swoje pasje i zamiłowania do przyrody.  Kochała kwiaty a one odwdzięczały się jej swoim pięknem. Łączyła pasję do malarstwa i poezji.

  Pamięć o Annie Jończyk pozostanie cząstką naszej historii – historii Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Niech spoczywa w pokoju.

  Z wyrazami szacunku

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

 • Szkolne Jasełka

 • Weekend Cudów

  Magiczny, niezwykły dzień! Weekend Cudów pełen wzruszeń, ciepłych słów i gestów. Jesteśmy bardzo wzruszeni i dumni, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej grupy ludzi niosącej DOBRO. Szlachetna PACZKA

 • Być jak Ignacy

  Za uczniami drugi etap programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań ambasadorem nauki” - Woda i wyporność.

  Młodzi naukowcy poznali tym razem sylwetkę i dokonania kolejnego polskiego WWW (Wielkiego Ważnego Wynalazcy) Stefana Drzewieckiego, który jako pierwszy stwierdził, że lot maszyny cięższej od powietrza jest możliwy, wynalazł łódź podwodną o napędzie elektrycznym, kilometromierz dla pojazdów konnych a później dla pociągów, dromograf, jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej.

  Uczniowie samodzielnie składali modele papierowych łodzi, dążąc przy tym do perfekcji w tej niełatwej, jak się okazało sztuce. Zdali sobie sprawę, że wynalazki nas otaczają mimo, że nie zauważamy ich obecności na co dzień.  Poczuli się jak wynalazcy, wykonując swoje własne konstrukcje (wynalazki), które mają ułatwić nam lub bliskim życie i mieć praktyczne zastosowanie. Wykonali wodoodporny, nietonący pojemnik na zapałki, kuchenny pojemnik na sypką żywność oraz kubek z butelki PET. Nauczyli się wiązać węzły żeglarskie, dowiedzieli się jak pływa żaglówka oraz poznali zachowanie się przedmiotów w wodzie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć