Menu

liczba odwiedzin: 5654698
 • Próbny alarm

  W  trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły, przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniewicach.  Celem tych ćwiczeń było uświadomienie jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

  Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu - 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólne pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

  Alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

  Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 • „1200 czujników smogu” od ESA

  Przystąpiliśmy do projektu, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoła jako instytucja kształcące dzieci i młodzież jest właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość życia.

 • "Poznaj Polskę"

   

  W dniu 26 kwietna uczniowie klas V - VIII pojechali na wycieczkę do Gdyni, a w dniu 10 czerwca uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Będomina i Wdzydz Kiszewskich. Obie wycieczki odbyły się w ramach Programu „Poznaj Polskę” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, a ich celem było poznanie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, kraju, środowiska przyrodniczego, poznanie  polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

  Starsi uczniowie zwiedzali ORP Dar Pomorza, Skwer Kościuszki oraz odkrywali i poznawali świat w Centrum Nauki Experyment. Najmłodsi zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie w 1747r. urodził się Józef Wybicki. Następnym punktem harmonogramu był powrót do przeszłości w Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczniowie poznawali kaszubską sztukę ludową i regionalną architekturę z okresu od XVII do XX wieku.

 • Dzień Dziecka

 • Dzień Rodziny

  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dzieci, to światło i szczęście każdej mamy i każdego taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 w wierszu i piosence wyraziły to co najpiękniejszeDziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz pomoc w organizacji uroczystości.

 • Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy

  Wójt Gminy Postomino wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców Gminy Postomino na pierwszy Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy pod nazwą „3Maj Flagę”.

  Podczas pikniku wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, możliwość udziału w biegach rekreacyjnych, rywalizacji biegowej współzawodnictwa sołectw, biegu dla doświadczonych zawodników  na 5 km,  konkurs na ciekawy strój patriotyczny, ale przede wszystkim uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego na stadionie w Postominie i stworzenie wspólnej żywej flagi przez uczestników wydarzenia.  

  Do zobaczenia na stadionie w Postominie. Startujemy 3 maja o godz. 16.00

 • Stypendia dla naszych uczniów

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w programie Stypendia św. Mikołaja, prowadzonym przez Fundację św. Mikołaja przy pomocy którego gromadzimy  środki na stypendia dla naszych uczniów.

  Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom. Stypendia mogą być przeznaczone na rozwój i edukację, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, treningów, sprzętu, materiałów, opłaty wpisowe na zawody czy obozy.

  Ideą programu jest budowanie postawy solidarności wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

  Fundacja Świętego Mikołaja dopłaca do środków zebranych przez szkołę, a w czasie prowadzonych w ramach programu akcji "Wiosną stypendia rosną" - każdą wpłatę podwaja. W praktyce oznacza to, iż za każdą zebraną lub wpłaconą kwotę, otrzymamy od fundacji drugie tyle!

  Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o wsparcie naszego programu stypendialnego i dołożenie swojej cegiełki do stypendiów dla naszych uczniów.

  Można to zrobić klikając link :

  https://stypendia.mikolaj.org.pl/szkoly-w-programie/profil/szkola-podstawowa-w-staniewicach 

  lub wrzucając datek do puszek z logo Stypendium św. Mikołaja, które stoją w sklepach w Staniewicach.

 • Huuura... mamy to !!!!!

   Warto pisać wnioski nasza biblioteka wzbogaci się o piękne książki? Jakie chcecie? Takie dostaniecie

 • Teatralnie

  Już po raz kolejny odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr Duet z Krakowa.

  Tym razem aktorzy wystapili z przedstawieniem pt. "O rycerzu co księżniczkę ratował". Bajka pokazała dzieciom, że każdy kto pomaga może zostać rycerzem-bohaterem XXI wieku.

  Dzieci były zapraszane do czynnego udziału w przedstawieniu. Były wspólne zabawy, śpiewy, a nawet zadania do wykonania. To był bardzo miło spędzony czas

 • Poznaj Polskę

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała pieniądze na realizację programu Poznaj Polskę.

  W ramach zaplanowanych działań klasy 1-3 pojadą do muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, odwiedzą też skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a klasy starsze pojadą do Muzum Eksperymentu w Gdańsku i odwiedzą Gdynię.

  To będą piękne wycieczki.

 • Kolejny sukces naszych Recytatorek!

  W Małym Konkursie Recytatorskim na szczeblu powiatowym Laura Lisek i Zuzanna Morawiec otrzymały wyróżnienia.

  Gratulujemy Dziewczyny!

 • "Znamy siebie"

  Pierwsze z sześciu zadań wykonane w ramach programu "Granie w pomaganie".

  Wolontariusze skupili się dziś na rozpoznaniu swoich cech, kompetencji i talentów,które mogą przydać się zespołowi do zorganizowania wspólnego, dużego przedsięwzięcia.

 • Spotkanie z przedstawicielem KRUSu

  Pogadanka na temat bezpieczeństwa na wsi.

  Zachęcamy do konkursu plastycznego.

  Szczegóły pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/.../xii-konkurs-plastyczny-2022/

 • Pomagamy

  Pierwszy transport rzeczy dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy pojechał dziś do Ustki. Pieluchy, mleko w proszku,żywność, środki czystości oraz wiele innych artykułów pierwszej potrzeby trafiło do 88 dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które przyjechały wczoraj do Polski by schronić się przed wojną.

  Dziękujemy wszystkim uczniom,rodzicom,pracownikom szkoły, ludziom o wrażliwych sercach za to,że nie pozostali obojętni wobec krzywdy naszych sąsiadów.

 • "Master Chef gotuje zdrowo"

  To nowy program profilaktyczny realizowany przez uczniów naszej szkoły w tym semestrze.

  Głòwnym założeniem zajęć jest wzbogacanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w przygotowaniu zdrowych posiłków oraz wspólna integracja.

  Dziś w roli głównej ciasteczka z jabłkami oraz pizza. Było pracowicie i smacznie

 • Mały Konkurs Recytatorski

  Nasi utalentowani recytatorzy: Laura Lisek, Zuzanna Morawiec i Artur Surma wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim w Postominie. Jurorzy docenili talent i ciężką pracę młodych artystów.

  Zuzia zajęła I miejsce, a Laura II miejsceDziewczynki będą reprezentowały Gminę Postomino w etapie powiatowym.

  Cała trójka recytatorów wypadła znakomicie. Jesteśmy z Nich dumni.

  Dumni jesteśmy także z Tomka Zwolana i Patrycji Zagorodnikow, którzy reprezentowali recytatorów z kl. I - III naszej szkoły. BRAWO.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 • Radiowęzeł

  Już jest i czeka na UCZNIÓW. Radiowęzeł to projekt Samorządu Uczniowskiego w ramach programu Szkoła Demokracji. Najważniejsze było omówienie inwestycji z dyrektorem szkoły, ocena warunków technicznych, zakup sprzętu i montaż.

 • Możemy rozpocząć terapię biofeedback. Certyfikat trenera I stopnia. 

  W jaki sposób możliwe jest kierowanie pojazdem samą siłą umysłu; bez dotknięcia kierownicy, sterowanie dronem za pomocą wzroku czy pływanie kajakiem bez wysiłku fizycznego? Z takiej terapii będą mogły korzystać dzieci w Szkole Podstawowej w Staniewicach.
  Technologię, z której korzystał Adam Małysz narciarski mistrz świata, stworzyła Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Początkowo była wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności. Biofeedback to metoda, która uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, ułatwia naukępomaga w koncentracji i nauce języków obcych. Biofeedback to "siłownia dla naszego mózgu". Możemy ćwiczyć i trenować nasz mózg aby wykorzystać co raz to więcej jego możliwości.

  Więcej informacji znajdziesz tutaj

  https://padlet.com/szkola_staniewice/3wkjr5y2zv9h47d8

 • Wizyta na lodowisku

  Rośnie konkurencja w łyżwiarstwie figurowym.  Czy mamy przyszłych mistrzów w naszej szkole? Czas pokaże..

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć