Menu

liczba odwiedzin: 2787880
 • Dyżury PPPP w Sławnie oraz jej Filii w Darłowie

  W okresie zawieszenia zajęć w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie oraz jej Filii w Darłowie ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zapraszamy Państwa do korzystania z pomocy poradni udzielanej w różnych formach pracy zdalnej.

  Z naszymi psychologami, pedagogami i logopedami możecie Państwo kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej – na adresy podane w pliku „Konta e-mail pracowników PPPP”. Tą drogą można kontynuować już prowadzone wcześniej sprawy, jak i zgłaszać się po raz pierwszy, by uzyskać informacje i porady oraz wsparcie specjalistów.

  Ponadto każdego dnia w poradni zorganizowany jest dyżur telefoniczny (w Sławnie tel.: 504 417 121, w Darłowie tel.: 518 463 698), podczas którego można uzyskać wsparcie w ramach interwencji kryzysowej, a także innego rodzaju porady i informacje oraz omówić wyniki przeprowadzonej diagnozy i uzyskać pomoc w złożeniu wniosku o wydanie opinii lub orzeczenia.

  Harmonogram dyżurów telefonicznych w okresie zawieszenia zajęć w PPPP w Sławnie:

  17.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Dorota Frąszczak

  18.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Joanna Frejtak

  19.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Izabela Bukowska

  20.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Izabella Rychert-Bąk

  23.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Mariola Kowalczyk

  24.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Anna Wojtun

  25.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Paulina Chmielarz

  Harmonogram dyżurów telefonicznych w okresie zawieszenia zajęć w Filii PPPP w Darłowie:

  17.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Katarzyna Machyna

  18.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Karolina Kaczyńska

  19.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Beata Gugała

  20.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Ilona Witkowska

  23.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Karolina Kaczyńska

  24.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Beata Gugała

  25.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Ilona Witkowska

  Ponadto na stronie internetowej PPPP w Sławnie: www.poradnia-slawno.pl oraz na facebooku: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sławnie Filia w Darłowie zamieszczać będziemy materiały do wykorzystania w trakcie pracy z dziećmi w domu, w szczególności materiały ułatwiające informowanie dzieci o bieżącej sytuacji bez wzbudzania u nich nadmiernego niepokoju i lęku.

  Drodzy Państwo, choć obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich ograniczenia do minimum osobistych spotkań z innymi osobami, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, to nikt z nas nie musi borykać się z tym obciążeniem samotnie – korzystając ze współczesnych możliwości technicznego wsparcia możemy pozostać w kontakcie i razem łatwiej przetrwać ten czas próby dla naszej odpowiedzialności i wzajemnej solidarności.

   

  Adresy poczty elektronicznej służbowej sekretariatu, dyrektora  oraz poszczególnych specjalistów PPPP w Sławnie

  SEKRETARIAT sekretariat@poradnia-slawno.pl

  KSIĘGOWOŚĆ ksiegowosc@poradnia-slawno.pl

  DYREKTOR, PSYCHOLOG Dorota Frąszczak dyrektor@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Paulina Chmielarz p.chmielarz@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Mariola Kowalczyk m.kowalczyk@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG, PEDAGOG Izabella Rychert-Bąk i.bak@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG Anna Wojtun a.wojtun@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG, LOGOPEDA Joanna Frejtak j.frejtak@poradnia-slawno.pl

  LOGOPEDA Izabela Bukowska i.bukowska@poradnia-slawno.pl

   

  Adresy poczty elektronicznej służbowej sekretariatu, kierownika  oraz poszczególnych specjalistów Filii PPPP w Darłowie

  SEKRETARIAT sekretariat@poradnia-slawno.pl

  KIEROWNIK FILII, PSYCHOLOG Katarzyna Machyna k.machyna@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Karolina Kaczyńska k.kaczynska@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG Ilona Witkowska i.witkowska@poradnia-slawno.pl

  LOGOPEDA Beata Gugała b.gugala@poradnia-slawno.pl

 • Z wizytą w teatrze

  Najmłodsi uczniowie i starsze przedszkolaki z naszej szkoły obejrzały w teatrze w Słupsku musical pt. „Królowa Śniegu” przygotowany na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Była to nowa, pobudzająca wyobraźnię widza adaptacja klasycznej opowieści. Wprowadziła młodego widza w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.  To wzruszająca, ale jednocześnie zabawna historia o walce dobra ze złem, o sile przyjaźni,  wierności i poświęceniu.

  To spektakl z piosenkami przygotowanymi specjalnie z myślą o najmłodszym widzu.

  Nasi uczniowie uczestniczyli w nim z wielkim zaangażowaniem. Głośno komentowali to, co działo się na scenie.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Obchodzenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiozania do tradycji niepodległościowych. Z okazji tego szczególnego dnia klasa VIII zorganizowała prelekcje na temat "Żołnierzy Wyklętych" dla swoich młodszych, szkolnych kolegów. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

 • Z wizytą w hospicjum

  11 lutego obchodzony był na całym świecie jako Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów tego dnia jest między innymi potrzeba zapewnienia lepszej opieki chorym, dowartościowanie cierpienia chorych, popieranie zaangażowania wolontariatu oraz docenienie pracy osób ze służby zdrowia.

  Z tego powodu klasa 6 przygotowała piękne kartki dla ciężko chorych osób przebywających w Słupskim Hospicjum Miłosierdzia Bożego, a dla pracowników słodki poczęstunek i podziękowania za zaangażowanie w opiekę nad swoimi pacjentami. Przedstawicielki klasy odwiedziły dzisiaj hospicjum i przekazały to wszystko wraz ze słowami otuchy i wsparcia.

  Dziękujemy Pani Wiolecie Morawiec za wsparcie, pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i przygotowanie poczęstunku dla pacjentów oraz obsługi hospicjum.

 • "CHROŃ PRZYRODĘ -WALCZ ZE SMOGIEM"

  Paulina Zwolan, Maja Kenig i Oskar Koszałka wykazali się niezwykłą postawą ekologiczną i wykonali pracę na konkurs wojewódzki, którego patronem był Europejski Instytut Rozwoju Zrównoważonego w Szczecinie. Problem smogu nie jest nam obojętny a dbanie o środowisko przyrodnicze dotyczy każdego z Nas. JESTEŚMY dumni z postawy i zaangażowania trójki naszych uczniów, którzy otrzymali dyplomy.

 • Dzień Eksperymentu💣🔭🔬🎆🎉🎇🎐

  W ramach Dnia Otwartego w Naszej Szkole odbył się Dzień Eksperymentu. Pracownia chemiczna stała otworem dla naszych najmłodszych uczniów oraz nauczycieli. Szefami dnia byli najstarsi uczniowie z klasy VII i VIII, którzy podzielili się swoja wiedzą chemiczna z gośćmi. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było samodzielnie wykonać doświadczenie. Gradobicie w zlewce, pęczniejące kulki, uciekający pieprz, samopompujący balon, wulkan, pływające jajko, tęcza barw, gasnąca świeczka......

  DZIĘKUJEMY naszym najmłodszym kolegom i koleżankom za zaufanie i zainteresowanie było Nam bardzo miło

 • W jaki sposób budować autorytet rodzica?

  W jaki sposób budować autorytet rodzica? Zadanie wcale nie łatwe... Niezwykle interesujący wykład dla rodziców i nauczycieli przedstawiła mgr Tamara Wrona wicedyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Słupsku.

 • XI DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

  W konkursie w etapie szkolnym wzięło 15 uczniów z klas 4-8. Oto uczniowie którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbędzie się 11 marca 2020.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 • Podziękowanie

 • Przedstawienie profilaktyczne pt."Shrek"

  W ostatnim tygodniu przed świętami najmłodsi uczniowie i starsze przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Dom Kultury w Sławnie. Powodem tej wizyty było przedstawienie Teatru Profilaktycznego z Wrocławia pt."Shrek".

  Jak zawsze aktorzy przygotowali i zaprezentowali nam wspaniałą, ciekawą i wielce pouczającą historię zielonego gnoma i jego przyjaciół. W trakcie spektaklu dzieci bardzo żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie. Z widowni  słychać było wskazówki dla bohaterów, śmiech i częste oklaski. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że chętnie wrócą, aby obejrzeć kolejną, równie ciekawą historię

 • Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

  Tajemnica Bożego Narodzenia jest niepojęta... Piękna polska tradycja wspólnego kolędowania, składania życzeń i świątecznych jasełek. Pokaz umiejętności uczniów i pracowników naszej szkoły wprawił nas wszystkich w atmosferę refleksji i zadumy nad tym co ważne i piękne.
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

 • Spotkanie z panią Danutą Siwiec

  12 grudnia uczniowie klasy I i III spotkali się z dawną nauczycielką naszej szkoły panią Danutą Siwiec. Jest ona autorką wielu wierszy i opowiadań  nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Nie tylko pisze, ale też pięknie ilustruje swoje teksty.

  Pani Siwiec bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom jedną ze swoich ostatnich bajek - o małym niedźwiadku. Oczywiście jej treść była związana z problemami współczesnego dziecka. Zawierała pouczający morał oraz przesłanie dla wszystkich o konieczności dbania o przyrodę i środowisko naturalne.

  Swoją ciekawą opowieść poetka zilustrowała pięknymi obrazami własnego autorstwa.

  Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały za spotkanie i zaprosiły panią do ponownego odwiedzenia naszej szkoły.

 • Góra Grosza

   

  Ruszyła XX ogólnopolska akcja charytatywna Góra Grosza.

  Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

  Jednak najważniejszym celem tej akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

  Akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który znajduje się  na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.

  Na korytarzu naszej szkoły udostępniony jest pojemnik, do którego można wrzucać polskie monety  o wszystkich nominałach.

 • Konkursy przedmiotowe

  18,19 i 25 listopada uczniowie klasy ósmej: Alicja Dudka, Katarzyna Wiśniewska, Bartłomiej Grzebielucha i Patryk Szlawski brali udział w etapach rejonowych Konkursów Przedmiotowych dla  uczniów szkół podstawowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Szczecinie - Języka Polskiego, Matematyki i Geografii.

  Udział w etapie rejonowym poprzedzony był szkolnymi eliminacjami. Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 • „PAN TADEUSZ”

  14 listopada  uczniowie klas 7  i 8 wybrali się do Teatru Nowego  w Słupsku na spektakl pt. ,,PAN TADEUSZ”. Utwór ten, omawiany w szkołach, chyba od zawsze był znany przez wszystkich jako poważny poemat Mickiewicza, który przedstawia życie bohaterów na tle przełomowych wydarzeń historycznych. Tymczasem obejrzenie spektaklu inspirowanego „Panem Tadeuszem” zrobił na nas zupełnie inne wrażenie. Obejrzeliśmy niezwykłe widowisko, wykonane przez wspaniałych aktorów, którzy zachwycili nas poziomem gry aktorskiej. Przedstawienie składało się zarówno ze scen dramatycznych, jak i komediowych, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia historyczne opisane przez wieszcza narodowego. To połączenie sprawiło, że młodzieży taki kontakt z wybitnym dziełem kultury bardzo się spodobał i zaciekawił, a co najważniejsze - na pewno zapadł w pamięci.

 • Strofy o Ojczyźnie

  Jak co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”.Młodzi recytatorzy ze wszystkich klas zaprezentowali utwory wielkich poetów takich jak: Władysław Broniewski, Krzysztof Kamil Baczyński czy Juliusz Słowacki. Dzięki nim pamiętamy o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.Okazuje się, że wśród społeczności szkolnej też mamy początkujących pisarzy. Uczennica klasy VIII – Natalia Wiewiórska napisała własny wiersz i pięknie przedstawiła go nam w tym dniu.

  Wybór zwycięzcy nie był łatwy, ale jury dokonało wyboru w trzech kategoriach:

  Kategoria I:
  1 miejsce – Patrycja Zagrodnikow (kl.I),
  2 miejsce – Natalia Erwardt (kl. I), 
  3 miejsce – Oliwia Sikora (kl.I),
  wyróżnienie – Helena Podgórska (kl. III)

  Kategoria II:

  1 miejsce – Paulina Zwolan (kl. IV),
  2 miejsce – Oliwia Wiewiórska (kl. IV),
  3 miejsce – Mikołaj Podgórski (kl. IV),
  wyróżnienie – Miłosz Szczepański (kl. VI)

  Kategoria III:

  1 miejsce – Paweł Cybul (kl. VII),
  2 miejsce – Zuzanna Morawiec (kl. VI), 
  3 miejsce – Hanna Czarnuch (kl. VII),
  wyróżnienie – Emilia Lach (kl. V)

  Nagroda specjalna – Natalia Wiewiórska (kl. VIII)

 • Podziękowanie

 • Konkurs rozstrzygnięty

  Głosy policzone, Słodziaki rozbiły bank. Zwyciężyła dekoracja nr 2 kl.4, tuż za nią była dekoracja nr 3 kl.5 i dekoracja nr 1 kl.3.Nagrodą za udział są vouchery na pyszną pizzę w Bistro u Sylwii.

 • Żegnamy.

  Nasz Pan Janek odszedł na zasłużoną emeryturę.Życzymy mu miłych wspomnień i samych wspaniałych dni.

 • Obchody Święta NIepodległości

  Szkoła do hymnu - święto nas wszystkich.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
  szkola_staniewice@onet.pl
 • 598108623

Galeria zdjęć