Wrzesień 2022

Sprzęt wykorzystany do realizacji zajęć zakupiony został w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @Laboratoria Przyszłości

Podczas pierwszych zajęć kroju i szycia opanowwwane były podstawy obsługi maszyny do szycia.
Okazuje się, że najwięcej problemu sprawia nawlekanie igły.

  

Szyjemy gumki do włosów tzw. scrunchies.

   
   
 

Podczas zajęć kulinarnych mali szefowie kuchni przygotowali pyszne i zdrowe placuszki bananowe z owocami. Nie wszyscy jednak zdążyli ich posmakować, gdyż zniknęły w okamgnieniu

  

Pyszne,zdrowe i pożywne kanapki na drugie śniadanie przygotowane przez uczestników zajęć kulinarnych. Łatwo je zrobić, jeszcze łatwiej zjeść!

  

Uczniowie klasy 2 uczestniczą w zajęciach z nauk ścisłych rozwijających zainteresowania, na których pracują z wirtualnymi okularami.Specjalnie skonstruowany sprzęt pozwala przenieść się uczniom w świat, który odbierany jako rzeczywisty. Uczestnicy zajęć przenoszą się w świat nauki i za pomoca okularów rozbudzają i pobudzają  bezpośrednio  kilka zmysłów. Fascynacja i zaciekawienie wirtualnym światem przyrody stała się nową pasja uczniów klasy 2.

 

Nadszedł czas, by uczniowie klasy 1 wprowadzeni zostali w tajniki programowania i robotyki. Na zajęciach robotyki zapoznają się z obsługą naszych robotów Dasha i Dota.

 

  

Podczas zajęć z elektroniki uczniowie poznali zasady pracy z pociągiem Intelino, komendy sterujące pociągiem, rozwijali dedukcję oraz myślenie analityczne i algorytmiczne. Układali sekwencję kodów prowadzącą pociąg zgodnie ze znakami. Zmieniali kod, jeśli pociąg reagował niezgodnie z poleceniem (debugowali).

 

Jesień jest wspaniałym czasem dla wielbicieli przyrody i fotografii.

Uczniowie z klasy czwartej w ramach zajęć fotograficznych fotografowali dary jesieni.

  

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
    Staniewice 61
    76-113 Postomino
  • 598108623

Galeria zdjęć