• Aktualności

     • Światowy Dzień AIDS

     • Uczniowie klasy VIII realizując działania profilaktyczne wykazali się ogromną wiedzą na temat AIDS.

      I miejsce zajął Mikołaj Podgórski.

      II miejsce Jakub Surma

      III miejsce Milena Marczak.

      Gratulujemy.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

     • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.

     • Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całej szkole zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką…

      Dzieci wraz z czarownicą rozwiązywały magiczne zadania i wróżby. Dużo radości przyniosła wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

      Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie. Pewne jest to, że wszystkim przyniosły wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

     • Stypendia Fundacji Świętego Mikołaja

     • Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że stypendia Świętego Mikołaja w roku szkolnym 2023/2024 otrzymali dwaj uczniowie klasy 8 - Artur Surma i, po raz drugi, Mikołaj Podgórski.

      Chłopcy wykazali się szczególną pracowitością i zaangażowaniem w pracę wolontariacką, ale także we własny rozwój. Gratulujemy.

      Ffundatorem stypendiów jest Szkoła Podstawowa w Staniewicach i Fundacja Świętego Mikołaja

     • Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

     • Wielkie gratulacje dla naszych uzdolnionych solistów. Nikodem (kl. III) Wiktoria (kl.IV) i Laura (kl.VIII) reprezentowali Szkołę w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Kopnicy.

      W swoich kategoriach wiekowych Nikodem oraz Laura zajęli wysokie II miejsce. Gratulujemy!

     • Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

     • Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazje zaprezentować się na festiwalu muzycznym. Miło nam poinformować, iż solista Nikodem z klasy III oraz zespół w składzie Hania, Nikola, Hania oraz Aleksander z klasy I w swoich kategoriach otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

     • Dzień postaci z bajek

     • Dzień Postaci z Bajek to okazja aby wszyscy przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas pokazu na korytarzu szkolnym. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy w dniu urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Czytajcie bajki z nich się nigdy nie wyrasta.

     • Dzień Czystego Powietrza

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach cały rok prowadzą aktywne  działania ekologiczne;  doświadczenia, prezentacje, plakaty, korzystają z materiałów dostępnych na stronie ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Szczególnie aktywnie w propagowanie postaw ekologicznych dbania o powietrze włączyli się uczniowie klasy III.

     • #BohaterON

     • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON – mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

      Projekt był realizowany na zajęciach historii. Przeprowadzone zostały lekcje na podstawie udostępnionych przez organizatora materiałów.

     • „O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”

     • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa Pszczółek z oddziału przedszkolnego oraz uczennice z klasy VIII, które aktywnie działają w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Staniewicach, uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Postominie.

      Dzieci wysłuchały opowiadania o przyjaznym Wilku, rozwiązywały zagadki z bohaterami książek, własnoręcznie tworzyły głównego bohatera spotkania – Wilka. Tematyka spotkania oraz sposób przeprowadzenia zajęć nawiązywała do Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      Dziękujemy Pani Renacie Zielonce oraz Pani Milenie za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

     • Konkurs recytatorski Strofy o Ojczyźnie

     • Piękna, wieloletnia tracycja naszej szkoły - konkurs recytatorski Strofy o Ojczyźnie. Młodzi recytatorzy zmierzyli się dziś ze wzruszającą poezją patriotyczną, a wtórowali im wokaliści, których pieśni patriotyczne stanowiły piękną oprawę konkursu.

     • "Szkoła do hymnu" 2023

     • W związku z Narodowym Świętem Niepodległości Szkoła Podstawowa w Staniewicach włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniały montaż słowno-muzyczno-taneczny. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje podziękowanie nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim osobom zaangażowanym w życie i rozwój naszej placówki.

      Dziękujemy Wam drodzy uczniowie. To były miłe chwile, które zostaną w naszej pamięci na długie lata.

     • Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

     • Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W ramach kampanii, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

      Nasza szkoła wraz z całą społecznością dzisiejszego dnia na znak solidarności, wsparcia i profilaktyki zaakcentowała ten dzień barwą różową, wspólnym zdjęciem i zajęciami profilaktycznymi.

     • Dzień Przedszkolaka

     • Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

      Cóż, to był za dzień! Nasze kochane Przedszkolaki pięknie prezentowały się na scenie. Były wierszyki, tańce i całe mnóstwo dobrego humoru Najmłodsze Żabki zostały pasowane na przedszkolaka i od dziś pełnoprawnie należą do naszej przedszkolnej wspólnoty.

       Nie zabrakło również prezentów za które serdecznie dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców.

     • Próbna ewakuacja w szkole

     • Pożar! Pali się!!!

      Na szczęście w Szkole Podstawowej w Staniewicach odbyły się ćwiczenia ewakuacji w przypadku zagrożeń.

      Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Próbna ewakuacja pozwoliła na zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku zagrożeń. Uczniowie, nauczyciele oraz cały personel zachowując środki bezpieczeństwa, sprawnie i bez paniki opuścili budynek szkoły.

      W ćwiczeniach uczestniczyli w charakterze obserwatorów przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, za co gorąco im dziękujemy. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z obserwatorami w celu omówienia przebiegu ewakuacji.

     • Europejski Tydzień Sportu

     • Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich  do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!