• Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

          • „Ucz się z dnia wczorajszego,

            żyj dniem dzisiejszym,

            pokładaj nadzieje w tym co jutro

            i nigdy nie przestawaj zadawać pytań.”

            Albert Einstein

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście żegnali kolejny pracowity i pełen sukcesów rok szkolny. Pani Dyrektor Bogumiła Roman-Struś dziękowała uczniom za ich ciężką pracę, aktywność w szkole i poza nią oraz gratulowała wszystkim sukcesów, jakie odnosili przez cały rok. Nie zabrakło podziękowań nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. To oni wszyscy mają olbrzymi wkład w kształceniu, wychowywaniu, wspieraniu i wzbudzaniu uśmiechu na twarzach uczniów.

            Na uroczystości nie zabrakło wspaniałych gości, m.in. Zastępcy Wójta Gminy Postomino Pani Aleksandry Kurek, która dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za serce i zaangażowanie, za solidną i sumienną pracę. Uczniowie, za swoją ciężką pracę otrzymali z rąk Pani Zastępcy Wójta stypendia naukowe Wójta Gminy Postomino.

            Uroczystość w tym roku odbywała się na Sali Wiejskiej w Staniewicach. Uczniowie otrzymali wiele wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, pracę na rzecz szkoły, czytelnictwo, sukcesy sportowe i artystyczne. Emocji dostarczały nam występy artystyczne szkolnych zespołów tanecznych i wokalnych. Klasa trzecia pożegnała swojego wychowawcę Panią Mirosławę Mrowińską, dziękując za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość.

            Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Staniewicach życzyła wszystkim zgromadzonym udanych, ciepłych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. We wrześniu wracamy wypoczęci, pełni energii i siły na kolejne wyzwania w przyszłym roku szkolnym.

            Agnieszka Knitter

          • Poznaję, wypoczywam, uczę się… wycieczka do Papugarni w Słupsku

          • Takie hasło przyświecało wycieczce do Papugarni w Słupsku, której uczestnikami byli uczniowie klasy I i przedszkolaki. Odbyła się ona 7 czerwca  br. Głównym celem, jaki przyświecał naszemu wyjazdowi, było propagowanie kreatywności oraz motywowanie dzieci do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

            Pierwszym punktem wycieczki była Papugarnia. Uczestnicy podziwiali przepiękne papugi małe i te trochę większe. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach. Wszyscy mieliśmy możliwość karmienia papużek, bardzo podobały im się błyszczące rzeczy, które próbowały sobie oderwać. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami było dla wszystkich niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

            Na miejscu przywitał nas pan, który na samym początku opowiedział dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć, ani ciągnąć papug za ich piórka. Opowiedział  również co jedzą papużki. Poznaliśmy różne rodzaje znajdujących się tu papug np. Lorysy górskie, Kakadu salomońska, Kakadu różowa i biała, Ara zwyczajna, Żako, Amazonki, Świergotki.  Jedne były małe, a inne bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego.

            Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu dzieci, te wyjątkowe ptaki wcale się nas nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie siadały na głowach i na ramionach. Dzieci mogły brać je na rączkę, karmić. Były zachwycone i szczęśliwe, że mogły odwiedzić to niecodzienne miejsce jakim jest papugarnia. Nasza papugowa przygoda na pewno nie skończy  się tylko na jednej wizycie w tym fantastycznym miejscu. Polecamy każdemu!

            Janina Perełka
            Ewelina Myślak

          • Wirus Świrus ... i cała reszta

          • We wtorek. 29 maja uczniowie klas I -  IV uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w Sławnie pt."Wirus Świrus ...  i cała reszta".

            Bajka „Wirus Świrus i cała reszta” jest zarówno klasyczną baśnią, której bohaterowie przeżywają rozliczne i niezwykle wciągające młodego widza przygody, jak i – ze względu na tematykę – bardzo współczesną przypowieścią pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii.

            I chociaż akcja „Wirusa Świrusa…” toczy się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego (przedstawionego jako królestwo zamieszkałe przez zainstalowane w nim programy) to jednak jej głównym bohaterem pozostaje dziecko – właściciel owego telefonu.

            Oto do królestwa władcy telefonu Imperatora Sam-Dzunga przybywa zły bohater Wirus, któremu przy pomocy sprytu i kłamstw udaje się zdobyć władzę nad programami zainstalowanymi w telefonie, którego właścicielem jest ośmioletni Piotruś. Od tej chwili wspomniane programy mają tylko jedno zadanie: zmuszać Piotrusia do nieustannego używania telefonu. Dziecko przestaje jeść, spać, uczyć się i bawić, zaczyna okłamywać swoją mamę. Innymi słowy: jego zachowanie zaczyna zdradzać wszystkie elementy uzależnienia od telefonu komórkowego. Plan Wirusa jest bardziej przerażający: chce, żeby program uzależniający dzieci  dostał się drogą internetową do innych telefonów, których używają miliony dzieci na całym świecie.

            Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ratunek Piotrusiowi i innym dzieciom wyruszają trzy niepozorne, nigdy nie używane programy. Wejdą one do świata rzeczywistości wirtualnej i po przeżyciu emocjonujących i groźnych przygód uratują zarówno telefon jak i samego Piotrusia (oraz inne dzieci) od złego wpływu Wirusa Świrusa.

            Bajka „Wirus Świrus" w ostatniej części niesie ze sobą także inne przesłanie: przyjaźń, miłość i gotowość do poświęceń to wartości, dzięki którym można pokonać zło tego świata.

            Janina  Perełka

             

          • Kolejne podium Gabrysi

          • Dnia 23 maja 2018r. odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego ‘Learn By Singing’. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział wielu uczestników. Z roku na rok, poziom śpiewanych utworów jest coraz wyższy. Uczniowie prezentują swoje umiejętności językowe i wokalne wybierając ambitny repertuar i wzbogacają swój występ ciekawym strojem i choreografią.

            Nasza wychowanka, uczennica klasy VII, Gabriela Zwolan zaprezentowała nastrojową piosenkę Bruno Mars’a ‘When I was your man’. Występ Gabrysi wzruszył publiczność do łez, a Jury przyznało jej wysokie II - gie miejsce. Jesteśmy dumni z odwagi i talentu naszej uczennicy i życzymy jej dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

            Agnieszka Knitter

          • Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne…

          • 11 maja odbył się 50 jubileuszowy  powiatowy konkurs recytatorski Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne organizowany przez Miejską Bibliotekę im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie.

            Do konkursu przystąpiły dzieci z placówek oświatowych z gmin: Darłowo, Darłowo miasto, Postomino oraz Malechowo.

            W gronie reprezentantów Gminy Postomino znaleźli się nasi uczniowie – Laura Lisek z klasy II i Paweł Cybul z klasy V.

            Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki. Laura i Paweł, jak przystało na doświadczonych recytatorów  zaprezentowali się znakomicie. Gratulujemy udanych występów!

             

            Dagmara Herman – Kisielowska

            Renata Zbyszyńska

          • List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

          • Warszawa, 18 maja 2018 r.

             

            Szanowni Rodzice i Opiekunowie Uczniów klas VII szkoły podstawowej
            oraz klas II gimnazjum,

             

            wdrażanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum.

             

            Pragnę przypomnieć, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych. Jednocześnie podkreślam, że absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów nie będą rywalizowali ze sobą o te same miejsca. Będą oni ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół.

             

            Uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia. Z kolei absolwenci ostatniej klasy gimnazjum mogą ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia. Pragnę podkreślić, że obie te grupy będą realizowały odrębne programy nauczania.
             

            Szkoły i samorządy przygotowują się do przyjęcia od 1 września 2019 r. większej liczby kandydatów. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwiększenie liczby klas I nie spowoduje istotnych problemów związanych z zapewnieniem odpowiedniej liczby sal lekcyjnych.

            Przypomnę również, że postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:

            • wyniki egzaminu ósmoklasisty albo egzaminu gimnazjalnego,
            • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum) z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
            • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum z wyróżnieniem,
            • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej albo gimnazjum.

             

            W przypadku dodatkowych wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty. Od 1 września br. we wszystkich kuratoriach zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne, w których rodzice uczniów obecnych klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum uzyskają informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020. Ponadto od początku września 2018 r. pytania związane z naborem będzie można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl.

             

            Ustalenie sieci publicznych szkół ponadpodstawowych pozostaje po stronie samorządów. Odbywa się ono po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty. Ministerstwo Edukacji Narodowej deklaruje pełne wsparcie
            i gotowość współpracy z samorządami.

             

            Zapewniam, że szkoły będą przygotowane na przyjęcie uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Mam nadzieję, że ich oferta edukacyjna spełni oczekiwania zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Anna Zalewska

            Minister Edukacji Narodowej

          • Wyjazd do teatru

          • 9 maja uczniowie z klas 1- 4 naszej szkoły wybrali się do Sławieńskiego Domu Kultury na spektakl pt. "Alicja w zaczarowanej krainie".

            Wszyscy wcześniej słyszeli o przygodach dziewczynki, która przypadkiem znalazła się w krainie magii i czarów. W czasie tej tajemniczej podróży Alicja spotyka królika, który stał się jej przewodnikiem po tej niezwykłej krainie.

            W pełnym magii świecie dziewczynka raz jest duża, raz mała. Okazuje się, że jej wyobraźnia stała się ową niezwykła krainą, w której jak wiadomo wszystko się może zdarzyć.

            Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie zabrali nas do świata wyobraźni. Zadbali o to, abyśmy dzięki pięknej scenografii, ciekawej grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom znaleźli się w krainie czarów i świetnie się w niej bawili.

                                                         Janina Perełka

          • Apel z okazji rocznicy Konstztucji 3 Maja

          • ,,I nie pytaj mnie o nią

            znasz ją doskonale.

            Nie pytaj co Tobie da

            lecz co Ty możesz

            zrobić dla niej.’’

            Wierszem i pieśnią patriotyczną zostały przypomniane  burzliwe  losy naszej ojczyzny. Okazją ku temu była obchodzona w tym roku 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa zasadnicza dawała szansę na odbudowę państwa polskiego. Stała się symbolem wewnętrznych sił narodu, zdolnego do politycznego odrodzenia się. Była pierwszym tego typu dokumentem w Europie, a drugim na świecie.  Uczniowie  klasy VII pod kierunkiem Pani Lubomiry Łyczko i Pana Sławomira Sroki  przygotowali prezentację mającą na celu uświadomienie i utrwalenie uczniom szkoły podstawowej  wartości jakimi są własna ojczyzna , język narodowy oraz patriotyzm.

            Lubomira Łyczko

          • „Magiczny kapelusz”

          • 27 kwietnia w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym pt. „Magiczny Kapelusz", który adresowany był do uczniów klas I – VII i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku, dobrego  wychowania.

            Bohaterem był Słoń Tadeusz, który był  bardzo nieszczęśliwy. Urodził się z długą trąbą, która jest główną przyczyną jego kłopotów. Słonik staje się obiektem kpin ze strony zarozumiałej mrówki Heleny. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.

            Aktorzy podczas spektaklu  pokazali uczniom jak istotną rolę odgrywa tolerancja, poszanowanie innych, niezależnie od ich poglądów.

            Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie spektaklu .

            Magdalena Woropaj-Stępień

          • A family English Lesson

          • W poniedziałek, 30 kwietnia uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich rodziców na  naukę języka angielskiego poprzez wspólną zabawę. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób i jakimi metodami dzieci uczą się tego języka na lekcji.

            Wspólnie z dziećmi, zaprezentowaliśmy nasz kurs, metody jakimi uczymy się słownictwa, pisowni i struktur gramatycznych. Przedstawiliśmy ćwiczenia multimedialne, które ułatwiają nam naukę i aktywizują ją. Uczniowie zaśpiewali piosenkę w języku angielskim 'I'm feeling ill' i zaprezentowali poznane słownictwo

            Rodzice mogli włączyć się w naukę języka, ich dzieci uczyły ich nowego słonictwa i struktur potrzebnych do tworzenia zdań. Rodzice poznawali różne choroby i symptomy, powtarzali je i dopasowywali karty obrazowe z kartami wyrazowymi. Następnie uczniowie odegrali dialogi 'At the doctor's' ze swoimi rodzicami. Lekcja przebiegała w miłej atmosferze, a rodzice chętnie uczestniczyli w nauce, za co bardzo im dziękujemy :)

            Agnieszka Knitter

          • Zaczarowany świat książki

          • W Jarosławcu odbyła się kolejna edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO dla uczniów klas I-III nosząca tytuł "Bajki, baśnie i legendy". Nasz zespół w składzie: Piotruś Witoń , Mikołaj Podgórski  oraz Nina Wrotniak, po dogrywce z drużyną z Korlina, zajął IV miejsce w gminie. Przedstawiciele zespołu musieli wcześniej zapoznać się z lekturami przypisanymi do ich klasy. W trakcie konkursu rozwiązywali test, krzyżówkę, układali puzzle, rozpoznawali tytuł i autora utworu po wysłuchanym fragmencie. Nowością była odkrywanka - zespół zdobywał punkty po odgadnięciu tytułu bajki po odkrytym fragmencie  ilustracji. Drużyna cieszyła się z wyników swojej pracy zespołowej. Otrzymali nagrody książkowe oraz ciekawe upominki, a zwieńczeniem trudu ich pracy była pizza otrzymana od jednego ze sponsorów konkursu.

            wychowawca kl. III M. Mrowińska

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • 23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Ten dzień, to również szczególna data w historii literatury światowej – rocznica śmierci m. in. takich pisarzy jak Miguela de Cervantesa i Williama Szekspira.

            Z tej okazji uczniowie klas młodszych brali udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których czytano książki wybranych przez dzieci autorów, następnie każdy uczestnik projektował stronę tytułową do przeczytanej baśni. Uczniowie klasy III obejrzeli pokaz multimedialny ukazujący sylwetki znanych pisarzy: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na wystawionej tablicy wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli możliwość podzielenia się informacją na temat swoich ulubionych książek.

            Magdalena Woropaj-Stępień
            Agnieszka Knitter

            "Kochajcie książki.

            One ułatwią Wam życie,

            po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń.

            One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie,

            one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka".

            Maksym Gorki

          • "Żyję bezpiecznie"

          • Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach promujących zasady bezpiecznego zachowania.
            W czasie spotkanie z pedagogiem szkolnym Magdaleną Woropaj-Stępień dowiedzieli się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia,  jak zapobiegać niebezpieczeństwu oraz jak pomagać innym,  gdy jest taka potrzeba.
            Dzieci chętnie brali udział w rozmowie, oglądali prezentację multimedialną. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Miejmy nadzieję, że na trwałe zapamiętali wszystkie ważne informacje.

            Magdalena Woropaj-Stępień

          • Gminny Turniej Piłki Nożnej

          • W zawodach wzięły udział wszystkie  publiczne szkoły Gminy Postomino. Mecze trwały  2 razy po 7 minut w systemie "każdy z każdym". W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji dziewczęta zajęły II miejsce, a najbardziej wyróżniającą się zawodniczką została Natalia Wiewiórska. Chłopcy w klasyfikacji ogólnej zajęli III miejsce, a w grze wyróżniał się  Jakub Łukasik.

            Gratulacje!

          • "Kopciuszek"

          • W piątek, 13 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu muzycznym pt. "Kopciuszek". Skorzystali z zaproszenia aktorów z Gliwickiego Teatru Muzycznego "WIT - WIT".

            Pierwszy raz oglądali tego typu spektakl. Artyści pokazali młodym widzom jedną z najpiękniejszych baśni braci Grimm.

            Przedstawienie było  pełne humoru, zabawnych zwrotów akcji, a przede wszystkim znakomitej muzyki. Poza tym zachwycały przepiękne kostiumy,  ciekawa choreografia oraz wpadające w ucho piosenki.  Wszyscy widzowie bardzo żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie i byli niepocieszeni kiedy spektakl dobiegł końca.

            J. Perełka

          • Tancerze ze Staniewic najlepsi w powiecie

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach godnie reprezentowali Gminę Postomino podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Darłowie. Sumienna praca przyniosła efekty; najmłodszy zespół Błysk brawurowo wytańczył wyróżnienie.

            Dzieci zaprezentowały taniec pt. Childhood, który oczarował widzów ekspresją, radością, uśmiechem w tańcu i ogólnym wrażeniem artystycznym.  Skład zespołu to; Dawid Miszczak, Dominik Mazurek, Laura Lisek, Kacper Franczak, Oliwia Wiewiórska, Anna Dudka, Natalia Konopa, Emilia Lach, Natalia Miszczak, Maja Wójcik, Alicja Łukasik, Zuzanna Morawiec, Maria Pruss, Karolina Śpiewak, Wiktoria Talaśka, Nina Wrotniak. Opiekunem grupy jest Magdalena Woropaj- Stępień.

            Przebojem przez przegląd przeszła także grupa taneczna Bolero, która wywalczyła tytuł LAUREATA Powiatowych Konfrontacji Tanecznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Tancerze wywalczyli sobie tym samym prawo do reprezentowania powiatu i Gminy Postomino w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym w Szczecinie.

            Zaprezentowali układ w stylu HIP- HOP i urzekli jurorów profesjonalnym podejściem do tańca, choreografią, wyrażeniem muzyki za pomocą ruchu oraz układem tanecznym. Skład grupy to: Agnieszka Pszon, Dagmara Kaczyńska, Inga Wal, Kinga Czarnuch, Julia Lisek, Patrycja Pawłowska, Kacper Wal, MAGDALENA Mazurek, Daria Chachuła, Gabriela Zwolan. Opiekunem grupy jest Agata Ludwikowska –Kaczan.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!

          • Gminnym Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego

          • Dnia 7 kwietnia odbył się Gminny Przegląd Artystyczny. Uczniowie naszej szkoły w licznym składzie wystąpili przed publicznością zgromadzoną w Zespole Szkół w Postomnie.
            Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały 3 nasze  zespoły: „Błysk”, „Bolero”, „Step by step” z wynikami:

             

            Zespoły taneczne do lat 10: I miejsce Błysk – opiekun Magdalena Woropaj-Stepień

                                                         II miejsce Step by Step –opiekun Magdalena Woropaj-Stępień  

            Zespoły taneczne do lat 15: I miejsce Bolero – opiekun Agata Ludwikowska – Kaczan

             

            Zespoły wokalne –  I miejsce  Mini Złote Nutki – opiekun Sławomir Sroka

                                            II miejsce Złote Nutki - opiekun Sławomir Sroka

             

            Soliści – III miejsce Maria Pruss

                          III miejsce Gabriela Zwolan

                          V miejsce Zuzanna Morawiec

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            Składamy ogromne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pana Bogdana Szlawskiego za wsparcie finansowe na zakup strojów tanecznych oraz pani Monice Lisek za zaangażowanie w wykonanie ubioru scenicznego.

          • „Młodzież zapobiega pożarom”

          • Dnia 27 marca nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach Gminnych Konkusu „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Wyniki:

            1. Patryk Szlawski – kategoria I – kwalifikacja do konkursu powiatowego

            2. Paweł Cybul – kategoria I- kwalifikacja do konkursu powiatowego

            3. Bartosz Grzebielucha – kategoria I

             

            1. Kinga Czarnuch – kategoria II– kwalifikacja do konkursu powiatowego

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

             

            Magdalena Woropaj-Stępień

          • "Z przyrodą za pan brat"

          • W Korlinie odbył się już V Gminny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas I-III.
            Nasz zespół w składzie:  Ania Dudka, Laura Lisek oraz Paulina Radomska zajął II miejsce w gminie. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą odpowiadając na 34 pytania, za które można było uzyskać 140 punktów.
            Dziewczynki  bardzo cieszyły się z wyników swojej pracy zespołowej, otrzymały nagrody książkowe i zadowolone wróciły do szkoły.

                                                                                                         wychowawca kl. III M. Mrowińska

          • „Lwie Serce” - opowieść o rycerstwie

          • 6 kwietnia w Sławieńskim Domu Kultury  uczniowie klas IV-VII obejrzeli  znakomity spektakl pt. „Lwie Serce” na podstawie powieści Astrid Lindgren w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. 

            Była to piękna, dramatyczna i niezwykle przejmująca opowieść o przyjaźni, męstwie, poświęceniu, o ludzkich słabościach i sile braterskiej  miłości.  Uczniowie  z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, braci Lwie Serce - Jana i Karola, którzy w magicznej krainie stanęli do walki z wszechobecnym złem.

            Spektakl ten pokazywał jak ważną wartością w życiu każdego człowieka  jest  zachowanie własnego człowieczeństwa, godności osobistej i honoru.

            Na uwagę zasługiwała  także wspaniała charakteryzacja, scenografia,  muzyka i gra świateł.

             

            Dagmara Herman - Kisielowska