Konta użytkowników
- For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.
Szkolne Przygody Słodziaków
Młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z oddziałem przedszkolnym biorą udział w akcji sieci sklepów Biedronka „Szkolne Przygody Słodziaków". W ramach przedsięwzięcia dzieci otrzymały specjalne albumy, w których zbierały podpisy rodziców na potwierdzenie codziennego czytania w domu.
W zamian za domowe czytanie dzieci dostał naklejkę z wizerunkiem Słodziaka. Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, ukazanie książki jako sposobu przyjemnego spędzenia wolnego czasu, jak i zachęcenie do samodzielnego czytania.Pedagog szkolny
Magdalena Woropaj-Stępień
Śniadanie Daje Moc
Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Wychowawcy klas wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie wszyscy przystąpili do przygotowania wartościowego śniadania z dostępnych produktów spożywczych.
Celem programu było:
- zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
- przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Akcja przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”).
Pedagog szkolny
Magdalena Woropaj-Stępień
XIII Pomorski Bieg Niepodległości
Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Staniewicach w składzie: Kinga Czarnuch, Daria Chachuła i Patryk Szlawski uczestniczyła w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości. Bieg odbył się 9 listopada na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce i został zaplanowany, jako wydarzenie edukacyjno-sportowe dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
Zawody składały się czterech połączonych konkurencji: strzelania do tarczy z kbks (odległość do tarczy 50m) biegu na orientację (dystans 8-9 km), testu historycznego (okres 1768-1921) i rzutu granatem do wyznaczonego celu. Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji zajęła V miejsce spośród 14 pomorskich i zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
List do rodziców i opiekunów Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
Warszawa, 8 listopada 2018 roku
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.
Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.
Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.
Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.
Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej Główny Inspektor Sanitarny
Turniej niepodległościowy Kocham cię Polsko
W ramach projektu "Niepodległa" odbył się w naszej szkole teleturniej wzorowany na telewizyjnym "Kocham cię Polsko". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego kraju, jego kulturą i położeniem. Zadaniem każdej klasy było również zaprezentowanie haseł niepodległościowych. Dzieci z młodszych klas, które dopingowały swoich starszych kolegów, mogły dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości o Polsce. Podczas teleturnieju zostały także wręczone nagrody za konkurs "Selfie z niepodległością". W konkursie tym dzieci wykazały się nie tylko umiejętnościami z dziedziny fotografii, ale również postawą patriotyczną.
L.Wyrosławska
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
Wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach wspólnie z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Dagmarą Herman - Kisielowską przygotowali kolekcjonerską wystawę, która prezentuje, pochodzące m.in. z prywatnych zbiorów, pamiątki związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa ta jest hołdem dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy wyrazić szacunek poprzez prezentację pamiątek, które zostały przechowane, przetrwały i mogą być zaprezentowane zwiedzającym.
Na wystawie zobaczyć można m.in. rewolwer z resztką amunicji w magazynku, pochodzący ze zbiorów prywatnych, kulę armatnią, bagnety z okresu II wojny światowej, hełmy żołnierskie, wyposażenie wojskowe; maskę przeciwgazową, menażkę, dokumenty okupacyjnych władz niemieckich, akty nadania własności ziemi, monety i banknoty, medale; Gwiazda Italii, Medal Króla Jerzego VI za kampanię włoską. Wystawę uświetniają liczne zdjęcia w tym pierwszego sołtysa Staniewic - Stanisława Patuły, jednego z pierwszych osadników pochodzącego z okolic Chełmna, który urząd sprawował przez prawie 50 lat. Wśród eksponatów zgromadzonych na wystawie można odnaleźć hełm żołnierza rosyjskiego z wyraźnie widocznym śladem po kuli z broni ostrej oraz Świadectwo Kursu Łączności z 1932 r, świadectwo ukończenia Szkoły Podoficerskiej, książeczki wojskowe.
Pamiątki obecne na staniewickiej wystawie pochodzą ze zbiorów Szkoły Podstawowej w Staniewicach oraz udostępnione zostały przez Joannę i Zbigniewa Czarnuch, Małgorzatę i Bogusława Skrobek, Ewelinę Myślak, Monikę Lisek, Monikę i Pawła Chachułę, Iwonę i Mieczysława Zwolan, Adama Podgórskiego, Alicję Cybul, Karolinę Dudka, Teresę i Józefa Rysztak, Zofię Pruss, Bożenę i Mieczysława Szczepanek, Janinę Perełkę Beatę i Jacka Wrotniak, Teresę i Marka Wal, Konrada Wal, Jolantę Duk – Szlawską, Artura Struś, Jana Sikorę, sołtysa Chudaczewa- Dariusza Spocińskiego.
Wszystkim, którzy użyczyli swoich zbiorów serdecznie dziękujemy.
Wystawę można zwiedzać do końca listopada na holu Szkoły Podstawowej w Staniewicach.
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
Kryteria kwalifikowania uczniów na wycieczkę do Warszawy
Celem organizacji wycieczki jest poznanie miejsc związanych tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej
Termin: 19-20-21 listopada 2018r.
Liczba uczestników : 17 uczniów
Kryteria:
- Zaangażowanie podczas realizacji konkursów szkolnych w tym:
- Strofy o Ojczyźnie
- Selfie z Niepodległą
- Turniej Wiedzy o Niepodległej
- Niepodległościowy Turniej warcab 100- polowych
- Zaangażowanie podczas reprezentowania szkoły na zawodach w Pomorskim Biegu Niepodległości
- Zaangażowanie podczas organizacji wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości
- Współpraca z wychowawcami i nauczycielami w zakresie działań zaplanowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Wyboru uczestników wycieczki dokona zespół w składzie:
- Samorząd Uczniowski
- Wychowawcy klas
- Drużynowa 8 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
Pasowanie Przedszkolaków
Dzisiejszy dzień - 17 października był bardzo ważny w życiu staniewickich przedszkolaków. Od samego rana z niepokojem oczekiwali oni na gości, którzy mieli przybyć na uroczystość pasowania. O umówionej godzinie obie grupy wjechały pociągiem na salę gimnastyczną. Na scenie dzieci zaprezentowały swoje talenty: śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Następnie przedszkolaki i ich rodzice złożyli uroczyste przyrzeczenie, po czym pani dyrektor pasowała MISIE na PRZEDSZKOLAKÓW, a BIEDRONKI na STARSZAKÓW. Wiele pozytywnych emocji wywołały bogate prezenty, którymi goście i rodzice obdarowali naszych małych bohaterów. Po pasowaniu miało miejsce symboliczne otwarcie i zwiedzanie przedszkola. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Ewelina Myślak
Mirosława Mrowińska
Obchody Dnia Edukacji Nrodowej
"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci - stara się zobaczyć ich dusze."
W dniu 16 października odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
Uwaga! Konkurs!
Szkoła Podstawowa w Staniewicach zaprasza uczniów do udziału
w konkursie Selfie z Niepodległością, który organizowany jest w ramach obchodów
100- lecia Odzyskania Niepodległości.
TERMINY
Termin konkursu
- od 15.10.2018 r. do 06.11.2018r.
Termin zgłaszania prac
-od 15.10.2018r. do 30.10.2018r.
CELEM KONKURSU JEST:
Popularyzacja wartości patriotycznych;
Rozwijanie zainteresowań i możliwości twórczych;
Zachęcanie do fotograficznych poszukiwań.
ZASADY UCZESTNICTWA:
- W konkursie mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach.
- Jedna osoba może zgłosić 1 zdjęcie.
- Uczestnicy konkursu akceptują to, że ich zdjęcia zostaną wykorzystane do publikacji na
stronie internetowej szkoły/ lub do druku na wystawę w celach promocyjnych szkoły.
- Uczestnik konkursu wyraża zgodę na opublikowanie swojego imienia, nazwiska oraz zdjęcia konkursowego.
- Jeśli na fotografii znajduje się wizerunek innych osób, które nie są uczniami naszej szkoły,
należy posiadać zgodę na publikację ich wizerunku.
- Zdjęcie musi być zgodne z tematyką konkursu.
- Zdjęcie może wykonać jedna osoba, grupa kilku osób lub klasa.
ZGŁOSZENIE DO KONKURSU
- Zdjęcie powinno być zapisane na nośniku przenośnym.
- Zdjęcie należy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub do nauczyciela historii.
- Zgłaszając zdjęcie do konkursu należy podać następujące informacje:
Imię i nazwisko autora, klasę.
- Nagrodzone zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
KRYTERIA OCENIANIA PRAC:
- Zgodność z tematyką konkursu.
- Pomysł i kompozycja.
- Walory artystyczne.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
- Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości związanych z
obchodami 100- lecia Odzyskania Niepodległości.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
- Zgłaszając pracę do konkursu, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na udział w
konkursie na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
- We wszystkich sprawach spornych decyduje komisja konkursowa.
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
Zaproszenie
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach serdecznie zapraszają na kolejny Dzień Papieski, który odbędzie się 14.10.2018r. Obchody dnia papieskiego rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11:00 w kościele w Staniewicach po Mszy odbędzie się sprzedaż kremówek oraz kwesta podczas, której będzie można wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy!
Konkurs
Dziękujemy
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i postanowili zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.
Chcielibyśmy również podziękować sołtysowi wsi Nosalin panu Adrianowi za udostępnienie miejsca podczas tegorocznych dożynek.
Pomogliśmy bo mogliśmy, mamy to w genach. Pozdrawiamy.
Niepodległościowy Festyn Rodzinny w Staniewicach
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to okazja do wesołej zabawy w gronie znajomych i przyjaciół. Niepodległościowe szaleństwo ogarnęło też Szkołę Podstawową w Staniewicach. Rodzice wspólnie z uczniami i nauczycielami przygotowali piękne stanowiska, które swoim charakterem nawiązywały do dawnych tradycji kulinarnych. Po uczcie dla podniebienia przyszedł czas na zabawę wojskową; była zabawa w zbijaka, skoki przez przeszkody, turniej hokeja. Uczestnicy festynu otrzymali przepustkę na teren „Szkolnej Bazy Niepodległościowej” i mogli zdobywać punkty w każdej konkurencji we współpracy z rodzicami. Rozegrane zostały także wesołe zabawy między zespołami uczniów i rodziców; Biało-Czerwoni. Imprezie towarzyszyły tematyczne atrakcje kulinarne, zabawy z dawnych czasów, wystawy „rzeczy dawno chowanych na strychu”, wspólne świętowanie symboli narodowych, robienie kotylionów oraz występy taneczne i wokalne nie tylko uczniów szkoły. Przebojem był taniec z miotłami nieco starszej młodzieży, która przeniosła wszystkich w czasy (nie) odległej przeszłości. Nagrodą za pomysłowość w pokazaniu wszystkim jak wyglądało życie w Polsce, którą znamy z opowiadań naszych rodziców jest wycieczka do Bunkry Blüchera w Ustce. Tak się stało, że na tą wyjątkową nagrodę zasłużyli WSZYSCY uczestnicy festynu. Było przepięknie! Impreza organizowana była wspólnie z Radą Rodziców, Świetlicą środowiskowa, Postomińskim Stowarzyszeniem Razem Lepiej, Grupą Inicjatywną w Hołdzie Niepodległej, 8 Wielopoziomową Drużyna Harcerską ZHP.
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021
Bóg jest młody!
Pod takim hasłem odbyło się już kolejne spotkanie młodzieży z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Spotkanie nawiązało do słów ,,Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana” rozwiniętych w orędziu papieża Franciszka na tegoroczny 33. Światowy Dzień Młodzieży.
Przez kilka godzin uczniowie naszej szkoły tańczyli, śpiewali i modlili się wspólnie z zespołem ,,Siewcy Lednicy” oraz diakonią muzyczną ,,Tyle dobrego”.
Ten wspaniały dzień zakończył się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, a koncelebrował biskup Edward Dajczak.
Rozstrzygnięcie konkursu MEN w projekcie edukacyjnym „Godność, wolność, niepodległość”
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki konkursu w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”. Do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2 500 wniosków z całej Polski. Spośród nich, na podstawie rekomendacji wojewodów, zespół powołany przez minister Annę Zalewską dokonał ostatecznej oceny. Dofinansowanie zostało przyznane 257 zgłoszeniom, które uzyskały co najmniej 37 pkt., na łączną kwotę 2 008 433,66
Wśród finalistów, konkursu z maksymalną ilością punktów znalazła się
SZKOŁA PODSTAWOWA W STANIEWICACH
Projekt przygotowany przez szkołę zakłada wsparcie finansowe na organizację:
- wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, a zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów,
- wycieczkę patriotyczną, związaną tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej
- oraz innymi działaniami dodatkowymi związanymi z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Procedura ubiegania się o udzielnie wsparcia finansowego była trzystopniowa. Na każdym jej etapie zostały określone kryteria oceny, które służyły wyborowi najlepszych propozycji spośród złożonych wniosków szkół i placówek oświatowych.
Projekt „Godność, wolność, niepodległość” został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3 września 2018 r. zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Dzień ten był w naszej szkole bardzo uroczysty i szczególny, bowiem od tego dnia uczniowie będą się uczyć w zmodernizowanym i rozbudowanym budynku szkoły.
Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz najmłodsi – przedszkolaki.
Inauguracja rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani Dyrektor, która ciepło przywitała powracających po wakacyjnej przerwie uczniów oraz przedszkolaki, które po raz pierwszy zawitają w murach naszej szkoły.
Miły akcent tego dnia stanowiły także wyniki rozstrzygniętego podczas wakacji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Albus”, które przedstawiła pani Anna Mazurek.
3 miejsce i tytuł laureata uzyskali Patryk Szlawski i Dominik Mazurek, którzy otrzymali także nagrody książkowe.
Tytuł laureata przypadł Wiktorii Talaśce, a wyróżnienie otrzymały Alicja Łukasik i Maria Pruss.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom sukcesów w nowym roku szkolnym.
Dagmara Herman - Kisielowska