Menu

liczba odwiedzin: 5023572
 • Nowy rok szkolny czas rozpocząć!

  Gotowi do działania, wypoczęci i w doskonałych humorach przywitaliśmy nowy rok szkolny. Były łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzy. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Z tego względu zrezygnowaliśmy z uroczystego apelu. Odbyły się natomiast spotkania w salach uczniów klas I-VIII z wychowawcami, którzy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w szkole.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami spotkły się na sali gimnastycznej.
  Będziemy robili wszystko, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia. Trzymajmy się!🤩

 • Życzenia

 • (Nie)zwykłe zakończenie roku szkolnego

  O tym, że jest to wyjątkowy rok szkolny nie trzeba już chyba nikomu mówić. Nauka w cyberprzestrzeni, odnajdywanie się w nowej rzeczywistości przerosło najśmielsze wyobrażenia. Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności kończymy rok szkolny.
  Wśród uczniów są stypendyści Wójta Gminy Postomino, są też  uczniowie promowani z wyróżnieniem i otrzymujący nagrodę dla najlepszego absolwenta. Każdy jednak jest dzisiaj bohaterem.
  Absolwenci szkoły w niezwykłych okolicznościach opuszczają mury szkoły i wyruszają w poszukiwaniu szczęścia. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zasłużyli na świadectwo z paskiem. Nauczyciele po raz kolejny pokazali, że mogą wszystko.

 • Historyczne posiedzenie Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Staniewicach

  Tego w historii szkoły jeszcze nie było. Uchwała w sprawie promocji i ukończenia szkoły została podjęta z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej. Jak większość szkół w Polsce zdalna Rada Pedagogiczna musiała zagłosować w sprawie przyszłości uczniów. Pandemia spowodowana koronawirusem i chorobą COVID-19 wymusiła posiedzenie nauczycieli w formie online. Mamy nadzieję, że przyszłość naszych uczniów będzie rzeczywista, a nie tylko wirtualna.

 • I już się zaczęło!😅

  Takich egzaminów jeszcze nie było!
  Zamaskowani 👩‍🚀uczniowie😎 i nauczyciele🤩, w pełnym reżimie sanitarnym! Najważniejsze jednak, że humory dopisują, a zdrowy rozsadek bierze górę!
  Powodzenia. Rodzice, nie denerwujcie się 🤓

 • Najlepsze życzenia

  Wszystkim dzieciom;🥰 tym małym i tym dużym wszystkiego co najpiękniejsze życzą dorośli pracownicy Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was pokaz slajdów ze wszystkich Dni Dziecka ❤️od 2005 do 2019 roku💚. Było wesoło, sportowo i zabawnie. Byliśmy razem. Ten rok jest wyjątkowy, tak jak Wy drogie Dzieci. Do szybkiego zobaczenia. Może na filmie odnajdą się nasi absolwenci?👩

 • Nareszcie!!!

  Już na Was ⛹️‍♀️⛹️‍♂️czeka... świeżutka🥇 czyściutka 🥈 pachnącą... Ach...🏀🏐🏋️‍♀️

 • Dziękujemy💞💞💞💞💞

 • "Nasi Bohaterowie"

  Kim są bohaterowie o których dziś piszemy? Lekarze, pielęgniarki, obsługa medyczna, pracownicy sanepidu- to ludzie, którzy codziennie meldują się na polu walki z największym wrogiem - koronawirusem. Narażają swoje życie, by uratować inne...Policjanci, strażacy, wszystkie służby mundurowe dbają o nasze bezpieczeństwo, choć nie raz spotykają się z ludzką nieodpowiedzialnością, nie rezygnują walczą dalej... Sprzedawcy, dostawcy żywności, zawodowi kierowcy, wolontariusze. Cudowni ludzie, bez których nie przeżylibyśmy tego ciężkiego czasu. To oni zaopatrują Nas w najważniejsze produkty potrzebne do przeżycia. Zwykli... niezwykli ludzie, dziękujemy Wam za wspaniałą pracę, którą wykonujecie.Dziękujemy za Waszą odwagę, oddanie, cierpliwość.Stosujmy się do zaleceń wszystkich służb, szanujmy ich pracę oraz zdrowie.
  Podziękowania i serduszka w ramach okazania wsparcia dla naszych bohaterów ❤️

   

 • Pierwsze koty za płoty.

  Jesteście Kochani!!!!💗 Teraz już wiemy, że damy radę ! Najtrudniejsze w tym całym zadalnym nauczaniu to chyba nie wystarczyć się swojego głosu na czacie 🤗. Nie jest źle...a będzie jeszcze lepiej 💞💞💞

 • Zdalne nauczanie; jak to pięknie brzmi!

  Pytacie, co robimy? Tak naprawdę razem z rodzicami pozostawieni jesteśmy sami sobie. Gorączkowo szukamy pomysłów na zdalną pracę z uczniami, uspokajamy rodziców. Wykonujemy dziesiątki telefonów, wysyłamy setki e-maili i wiadomości. Przenosimy się do Sieci. Prowadzimy lekcje i zebrania zespołów nauczycielskich w wielu systemach zdalnej komunikacji. Nasza szkoła zmieniła się od dziś na zawsze. Nagle przez łącza internetowe o różnej prędkości, przy wykluczeniu cyfrowym mamy realizować podstawę podstawę programową i oceniać za to uczniów. Jesteśmy w stanie bardzo dużo udźwignąć. Mamy mnóstwo pomysłów, jesteśmy kreatywni, odważni, pomysłowi, otwarci na nowe wyzwania. Ale na litość boską! Nie jesteśmy cudotwórcami. Nie stworzymy nowych platform, które od wielu lat dostępne są w innych krajach. Nie nadrobimy zaległości w mobilności domowego internetu, nie zakupimy tabletów, laptopów, komputerów do których dostęp powinien mieć każdy uczeń. My będziemy uczyli Wasze dzieci, najlepiej jak potrafimy! Kochani Rodzice prosimy o zaufanie i pomoc w tej pracy. Uczymy się pod presją czasu, a wtedy łatwo o błędy. Rozumiemy, że powierzacie nam przyszłość najważniejszych dla Was osób; Waszych dzieci.Niech ten niezwykły czas, będzie dla nas wszystkich lekcją pokory. Nie wszystko od nas zależy, nie na wszystko mamy wpływ, nie wszystko jest w zasięgu naszej ręki. Jest to chwila, kiedy na próbę wystawiona jest nie tylko nasza wiara, miłość i nadzieja. Nadzieja, której nie wolno tracić. Musimy wierzyć, że damy radę choćby nasz okręt płynął na sam wierzchołek wielkiej, lodowej góry. "Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy inaczej postawić żagle"
  Z poważaniem Bogumiła Roman Struś

 • Patryk finalistą!

  Patryk Szlawski uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Staniewicach został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020. Konkurs odbył się 3 lutego 2020 r, a organizatorem było Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Zanim jednak został finalistą, musiał przejść jeszcze etap szkolny oraz rejonowy, co jak się okazało, nie sprawiło mu większej trudności. Do konkursu przygotowywał się pod okiem pani Anny Mazurek- nauczyciela geografii. Sukces , jaki osiągnął zawdzięcza przede wszystkim swojej ogromnej wiedzy geograficznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Dyżury PPPP w Sławnie oraz jej Filii w Darłowie

  W okresie zawieszenia zajęć w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sławnie oraz jej Filii w Darłowie ze względu na stan zagrożenia epidemicznego zapraszamy Państwa do korzystania z pomocy poradni udzielanej w różnych formach pracy zdalnej.

  Z naszymi psychologami, pedagogami i logopedami możecie Państwo kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej – na adresy podane w pliku „Konta e-mail pracowników PPPP”. Tą drogą można kontynuować już prowadzone wcześniej sprawy, jak i zgłaszać się po raz pierwszy, by uzyskać informacje i porady oraz wsparcie specjalistów.

  Ponadto każdego dnia w poradni zorganizowany jest dyżur telefoniczny (w Sławnie tel.: 504 417 121, w Darłowie tel.: 518 463 698), podczas którego można uzyskać wsparcie w ramach interwencji kryzysowej, a także innego rodzaju porady i informacje oraz omówić wyniki przeprowadzonej diagnozy i uzyskać pomoc w złożeniu wniosku o wydanie opinii lub orzeczenia.

  Harmonogram dyżurów telefonicznych w okresie zawieszenia zajęć w PPPP w Sławnie:

  17.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Dorota Frąszczak

  18.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Joanna Frejtak

  19.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Izabela Bukowska

  20.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Izabella Rychert-Bąk

  23.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Mariola Kowalczyk

  24.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Anna Wojtun

  25.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Paulina Chmielarz

  Harmonogram dyżurów telefonicznych w okresie zawieszenia zajęć w Filii PPPP w Darłowie:

  17.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Katarzyna Machyna

  18.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Karolina Kaczyńska

  19.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Beata Gugała

  20.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Ilona Witkowska

  23.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Karolina Kaczyńska

  24.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Beata Gugała

  25.03.2020 r. 10.00 – 14.00 Ilona Witkowska

  Ponadto na stronie internetowej PPPP w Sławnie: www.poradnia-slawno.pl oraz na facebooku: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sławnie Filia w Darłowie zamieszczać będziemy materiały do wykorzystania w trakcie pracy z dziećmi w domu, w szczególności materiały ułatwiające informowanie dzieci o bieżącej sytuacji bez wzbudzania u nich nadmiernego niepokoju i lęku.

  Drodzy Państwo, choć obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich ograniczenia do minimum osobistych spotkań z innymi osobami, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, to nikt z nas nie musi borykać się z tym obciążeniem samotnie – korzystając ze współczesnych możliwości technicznego wsparcia możemy pozostać w kontakcie i razem łatwiej przetrwać ten czas próby dla naszej odpowiedzialności i wzajemnej solidarności.

   

  Adresy poczty elektronicznej służbowej sekretariatu, dyrektora  oraz poszczególnych specjalistów PPPP w Sławnie

  SEKRETARIAT sekretariat@poradnia-slawno.pl

  KSIĘGOWOŚĆ ksiegowosc@poradnia-slawno.pl

  DYREKTOR, PSYCHOLOG Dorota Frąszczak dyrektor@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Paulina Chmielarz p.chmielarz@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Mariola Kowalczyk m.kowalczyk@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG, PEDAGOG Izabella Rychert-Bąk i.bak@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG Anna Wojtun a.wojtun@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG, LOGOPEDA Joanna Frejtak j.frejtak@poradnia-slawno.pl

  LOGOPEDA Izabela Bukowska i.bukowska@poradnia-slawno.pl

   

  Adresy poczty elektronicznej służbowej sekretariatu, kierownika  oraz poszczególnych specjalistów Filii PPPP w Darłowie

  SEKRETARIAT sekretariat@poradnia-slawno.pl

  KIEROWNIK FILII, PSYCHOLOG Katarzyna Machyna k.machyna@poradnia-slawno.pl

  PSYCHOLOG Karolina Kaczyńska k.kaczynska@poradnia-slawno.pl

  PEDAGOG Ilona Witkowska i.witkowska@poradnia-slawno.pl

  LOGOPEDA Beata Gugała b.gugala@poradnia-slawno.pl

 • Z wizytą w teatrze

  Najmłodsi uczniowie i starsze przedszkolaki z naszej szkoły obejrzały w teatrze w Słupsku musical pt. „Królowa Śniegu” przygotowany na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Była to nowa, pobudzająca wyobraźnię widza adaptacja klasycznej opowieści. Wprowadziła młodego widza w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.  To wzruszająca, ale jednocześnie zabawna historia o walce dobra ze złem, o sile przyjaźni,  wierności i poświęceniu.

  To spektakl z piosenkami przygotowanymi specjalnie z myślą o najmłodszym widzu.

  Nasi uczniowie uczestniczyli w nim z wielkim zaangażowaniem. Głośno komentowali to, co działo się na scenie.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Obchodzenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiozania do tradycji niepodległościowych. Z okazji tego szczególnego dnia klasa VIII zorganizowała prelekcje na temat "Żołnierzy Wyklętych" dla swoich młodszych, szkolnych kolegów. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

 • Z wizytą w hospicjum

  11 lutego obchodzony był na całym świecie jako Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów tego dnia jest między innymi potrzeba zapewnienia lepszej opieki chorym, dowartościowanie cierpienia chorych, popieranie zaangażowania wolontariatu oraz docenienie pracy osób ze służby zdrowia.

  Z tego powodu klasa 6 przygotowała piękne kartki dla ciężko chorych osób przebywających w Słupskim Hospicjum Miłosierdzia Bożego, a dla pracowników słodki poczęstunek i podziękowania za zaangażowanie w opiekę nad swoimi pacjentami. Przedstawicielki klasy odwiedziły dzisiaj hospicjum i przekazały to wszystko wraz ze słowami otuchy i wsparcia.

  Dziękujemy Pani Wiolecie Morawiec za wsparcie, pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i przygotowanie poczęstunku dla pacjentów oraz obsługi hospicjum.

 • "CHROŃ PRZYRODĘ -WALCZ ZE SMOGIEM"

  Paulina Zwolan, Maja Kenig i Oskar Koszałka wykazali się niezwykłą postawą ekologiczną i wykonali pracę na konkurs wojewódzki, którego patronem był Europejski Instytut Rozwoju Zrównoważonego w Szczecinie. Problem smogu nie jest nam obojętny a dbanie o środowisko przyrodnicze dotyczy każdego z Nas. JESTEŚMY dumni z postawy i zaangażowania trójki naszych uczniów, którzy otrzymali dyplomy.

 • Dzień Eksperymentu💣🔭🔬🎆🎉🎇🎐

  W ramach Dnia Otwartego w Naszej Szkole odbył się Dzień Eksperymentu. Pracownia chemiczna stała otworem dla naszych najmłodszych uczniów oraz nauczycieli. Szefami dnia byli najstarsi uczniowie z klasy VII i VIII, którzy podzielili się swoja wiedzą chemiczna z gośćmi. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było samodzielnie wykonać doświadczenie. Gradobicie w zlewce, pęczniejące kulki, uciekający pieprz, samopompujący balon, wulkan, pływające jajko, tęcza barw, gasnąca świeczka......

  DZIĘKUJEMY naszym najmłodszym kolegom i koleżankom za zaufanie i zainteresowanie było Nam bardzo miło

 • W jaki sposób budować autorytet rodzica?

  W jaki sposób budować autorytet rodzica? Zadanie wcale nie łatwe... Niezwykle interesujący wykład dla rodziców i nauczycieli przedstawiła mgr Tamara Wrona wicedyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Słupsku.

 • XI DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

  W konkursie w etapie szkolnym wzięło 15 uczniów z klas 4-8. Oto uczniowie którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Etap rejonowy odbędzie się 11 marca 2020.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
  szkola_staniewice@onet.pl
 • 598108623

Galeria zdjęć