• „1200 czujników smogu” od ESA

  Przystąpiliśmy do projektu, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoła jako instytucja kształcące dzieci i młodzież jest właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość życia.

 • "Poznaj Polskę"

   

  W dniu 26 kwietna uczniowie klas V - VIII pojechali na wycieczkę do Gdyni, a w dniu 10 czerwca uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do Będomina i Wdzydz Kiszewskich. Obie wycieczki odbyły się w ramach Programu „Poznaj Polskę” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, a ich celem było poznanie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, kraju, środowiska przyrodniczego, poznanie  polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz kształtowanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

  Starsi uczniowie zwiedzali ORP Dar Pomorza, Skwer Kościuszki oraz odkrywali i poznawali świat w Centrum Nauki Experyment. Najmłodsi zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie w 1747r. urodził się Józef Wybicki. Następnym punktem harmonogramu był powrót do przeszłości w Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczniowie poznawali kaszubską sztukę ludową i regionalną architekturę z okresu od XVII do XX wieku.

 • Dzień Dziecka

 • Dzień Rodziny

  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dzieci, to światło i szczęście każdej mamy i każdego taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 w wierszu i piosence wyraziły to co najpiękniejszeDziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz pomoc w organizacji uroczystości.

 • Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy

  Wójt Gminy Postomino wraz z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców Gminy Postomino na pierwszy Patriotyczno - Sportowy Piknik Majowy pod nazwą „3Maj Flagę”.

  Podczas pikniku wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, możliwość udziału w biegach rekreacyjnych, rywalizacji biegowej współzawodnictwa sołectw, biegu dla doświadczonych zawodników  na 5 km,  konkurs na ciekawy strój patriotyczny, ale przede wszystkim uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego na stadionie w Postominie i stworzenie wspólnej żywej flagi przez uczestników wydarzenia.  

  Do zobaczenia na stadionie w Postominie. Startujemy 3 maja o godz. 16.00

 • Stypendia dla naszych uczniów

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w programie Stypendia św. Mikołaja, prowadzonym przez Fundację św. Mikołaja przy pomocy którego gromadzimy  środki na stypendia dla naszych uczniów.

  Stypendia św. Mikołaja dedykowane są uzdolnionym i zaangażowanym społecznie dzieciom. Stypendia mogą być przeznaczone na rozwój i edukację, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, treningów, sprzętu, materiałów, opłaty wpisowe na zawody czy obozy.

  Ideą programu jest budowanie postawy solidarności wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

  Fundacja Świętego Mikołaja dopłaca do środków zebranych przez szkołę, a w czasie prowadzonych w ramach programu akcji "Wiosną stypendia rosną" - każdą wpłatę podwaja. W praktyce oznacza to, iż za każdą zebraną lub wpłaconą kwotę, otrzymamy od fundacji drugie tyle!

  Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o wsparcie naszego programu stypendialnego i dołożenie swojej cegiełki do stypendiów dla naszych uczniów.

  Można to zrobić klikając link :

  https://stypendia.mikolaj.org.pl/szkoly-w-programie/profil/szkola-podstawowa-w-staniewicach 

  lub wrzucając datek do puszek z logo Stypendium św. Mikołaja, które stoją w sklepach w Staniewicach.

 • Huuura... mamy to !!!!!

   Warto pisać wnioski nasza biblioteka wzbogaci się o piękne książki? Jakie chcecie? Takie dostaniecie

 • Teatralnie

  Już po raz kolejny odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr Duet z Krakowa.

  Tym razem aktorzy wystapili z przedstawieniem pt. "O rycerzu co księżniczkę ratował". Bajka pokazała dzieciom, że każdy kto pomaga może zostać rycerzem-bohaterem XXI wieku.

  Dzieci były zapraszane do czynnego udziału w przedstawieniu. Były wspólne zabawy, śpiewy, a nawet zadania do wykonania. To był bardzo miło spędzony czas

 • Poznaj Polskę

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała pieniądze na realizację programu Poznaj Polskę.

  W ramach zaplanowanych działań klasy 1-3 pojadą do muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, odwiedzą też skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a klasy starsze pojadą do Muzum Eksperymentu w Gdańsku i odwiedzą Gdynię.

  To będą piękne wycieczki.

 • Kolejny sukces naszych Recytatorek!

  W Małym Konkursie Recytatorskim na szczeblu powiatowym Laura Lisek i Zuzanna Morawiec otrzymały wyróżnienia.

  Gratulujemy Dziewczyny!

 • "Znamy siebie"

  Pierwsze z sześciu zadań wykonane w ramach programu "Granie w pomaganie".

  Wolontariusze skupili się dziś na rozpoznaniu swoich cech, kompetencji i talentów,które mogą przydać się zespołowi do zorganizowania wspólnego, dużego przedsięwzięcia.

 • Spotkanie z przedstawicielem KRUSu

  Pogadanka na temat bezpieczeństwa na wsi.

  Zachęcamy do konkursu plastycznego.

  Szczegóły pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/.../xii-konkurs-plastyczny-2022/

 • Pomagamy

  Pierwszy transport rzeczy dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy pojechał dziś do Ustki. Pieluchy, mleko w proszku,żywność, środki czystości oraz wiele innych artykułów pierwszej potrzeby trafiło do 88 dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które przyjechały wczoraj do Polski by schronić się przed wojną.

  Dziękujemy wszystkim uczniom,rodzicom,pracownikom szkoły, ludziom o wrażliwych sercach za to,że nie pozostali obojętni wobec krzywdy naszych sąsiadów.

 • "Master Chef gotuje zdrowo"

  To nowy program profilaktyczny realizowany przez uczniów naszej szkoły w tym semestrze.

  Głòwnym założeniem zajęć jest wzbogacanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w przygotowaniu zdrowych posiłków oraz wspólna integracja.

  Dziś w roli głównej ciasteczka z jabłkami oraz pizza. Było pracowicie i smacznie

 • Mały Konkurs Recytatorski

  Nasi utalentowani recytatorzy: Laura Lisek, Zuzanna Morawiec i Artur Surma wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim w Postominie. Jurorzy docenili talent i ciężką pracę młodych artystów.

  Zuzia zajęła I miejsce, a Laura II miejsceDziewczynki będą reprezentowały Gminę Postomino w etapie powiatowym.

  Cała trójka recytatorów wypadła znakomicie. Jesteśmy z Nich dumni.

  Dumni jesteśmy także z Tomka Zwolana i Patrycji Zagorodnikow, którzy reprezentowali recytatorów z kl. I - III naszej szkoły. BRAWO.

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 • Radiowęzeł

  Już jest i czeka na UCZNIÓW. Radiowęzeł to projekt Samorządu Uczniowskiego w ramach programu Szkoła Demokracji. Najważniejsze było omówienie inwestycji z dyrektorem szkoły, ocena warunków technicznych, zakup sprzętu i montaż.

 • Możemy rozpocząć terapię biofeedback. Certyfikat trenera I stopnia. 

  W jaki sposób możliwe jest kierowanie pojazdem samą siłą umysłu; bez dotknięcia kierownicy, sterowanie dronem za pomocą wzroku czy pływanie kajakiem bez wysiłku fizycznego? Z takiej terapii będą mogły korzystać dzieci w Szkole Podstawowej w Staniewicach.
  Technologię, z której korzystał Adam Małysz narciarski mistrz świata, stworzyła Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Początkowo była wykorzystywana do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności. Biofeedback to metoda, która uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, ułatwia naukępomaga w koncentracji i nauce języków obcych. Biofeedback to "siłownia dla naszego mózgu". Możemy ćwiczyć i trenować nasz mózg aby wykorzystać co raz to więcej jego możliwości.

  Więcej informacji znajdziesz tutaj

  https://padlet.com/szkola_staniewice/3wkjr5y2zv9h47d8

 • Wizyta na lodowisku

  Rośnie konkurencja w łyżwiarstwie figurowym.  Czy mamy przyszłych mistrzów w naszej szkole? Czas pokaże..

 • Stypendia Świętego Mikołaja

  Nasza szkoła przystąpiła do programu STYPENDIA ŚWIETEGO MIKOŁAJA pod patronatem Fundacji Świętego Mikołaja. Jest to ogólnopolski program wspierający dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin w rozwijaniu ich pasji I uzdolnień.

  Stypendia dedykowane są uczniom zaangażowanym społecznie i mogą być przeznaczone na na rozwój i edukację,w tym opłacenie zajęć dodatkowych,treningów,sprzętu,zawodów czy obozów.

  Serdeczne prosimy o wsparcie naszych uczniów poprzez wpłatę na nasze szkolne subkonto.

  Aby dokonać wpłaty należy wejść na stronę

  https://stypendia.mikolaj.org.pl/

  W zakładce SZKOŁY W PROGRAMIE należy wybrać Szkołę Podstawową w Staniewicach i postępować zgodnie poleceniem. Liczy się każda złotówka.
  Serdecznie dziękujemy!

 • Bezpieczni na drodze

  W naszej szkole realizowaliśmy program "Bezpieczni na drodze".W ramach programu przeprowadzano pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, odbyło się spotkanie z policjantem.Podsumowaniem projektu był konkurs "Uważam na drodze"wyniki:

  1 miejsce Filip Sikora
  2 miejsce Szymon Szpudyk
  3 miejsce Antonina Kościuk
  wyróżnienia: Michał Stachowicz, Lena Koszałka.

  Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za współpracę przy realizacji działań profilaktycznych.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
 • 598108623

Galeria zdjęć