Menu

liczba odwiedzin: 5514033
 • „Ręcznie robione, a nie kupione"

  W grudniu nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ręcznie robione, a nie kupione" .

  W ramach działań należało wykonać upcyklingowe świąteczne dekoracje i prezenty wykorzystując do tego, to co mamy w domu. Celem przystąpienia do akcji było: pobudzenie do aktywności twórczej, rozwijanie kreatywności oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej u dzieci i młodzieży, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, poszerzanie wiedzy z ochrony środowiska z zakresu gospodarowania odpadami oraz poznanie zasad upcyklingu. Każdy z nas ma talent i jest w stanie samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół. Podczas wykonania upcykligowego dzieła, podarujemy nie tylko prezent, ale także swoje serce, które włożyliśmy w przygotowanie prezentu.

  "Upcykling" to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. Proces ten jest cudowny, gdyż pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej!

  Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, wielkie Brawa za pomysły i ekologiczną postawę

  Realizacja  działań pod linkiem

  https://fb.watch/3aeHsK86Bz/

 • Światowy Dzień Zwierząt

  Z okazji przypadającego w październiku Światowego Dnia Zwierząt, Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy i pieniędzy na rzecz podopiecznych domu tymczasowego IRMA ze Sławna, w którym schronienie znajdują chore, bezdomne  i potrzebujące zwierzęta z naszej okolicy. 

  Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za serce okazane zwierzakom. 

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  W środę 14 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, rodziców oraz Pani reprezentującej Radę Rodziców naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od sprawdzenia umiejętności pierwszoklasistów. Uczniowie recytowali wiersze oraz prezentowali swoje umiejętności wokalne. W trakcie ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Po uroczystej przysiędze zostali pasowani "czarodziejskim ołówkiem" przez Panią Dyrektor Bogumiłę Roman-Struś, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie; życząc pierwszakom wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent od Wójta Gminy Postomino i Szkolnej Rady Rodziców. Rodzice przygotowali dla swoich pociech niespodziankę w formie pamiątkowej statuetki i słodkiej niespodzianki. Prezenty sprawiły wszystkim ogromną radość. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Wzruszeni rodzice wspierali swoje pociechy gromkimi brawami w tak ważnym dla nich dniu. Po skończonej akademii Pani Dyrektor podziękowała wychowawcy klasy I Barbarze Kowalskiej za przygotowanie i przeprowadzenie akademii, natomiast nasi bohaterowie zostali poddani sesji zdjęciowej. Potem wraz ze swoją wychowawczynią  udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 • Prawdziwe szaleństwo na lekcjach wychowania fizycznego

  Gościem specjalnym był słynny 🏀 #FootballFreestyler 🏀Mistrz Polski Red Bull Dawid Krzyżanowski. Dzięki zaangażowaniu Pana Adriana Pawłowskiego we współpracy z naszą Panią dyrektor uczniowie mogli sprawdzić nie tylko swoje sportowe umiejętności, ale też zobaczyć niezwykłe żongkerskie sztuczki Mistrza.

 • Dzień Chłopaka

  Jak co roku obchodzimy go szczególnie. Tym razem Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkursy dla chłopców. Oj działo się, działo. Co przerwę, inny konkurs. Raz jedzenie pączków bez pomocy rąk, później konkurs makijażu i fryzury - mamy świetnych stylistów w szkole! Oczywiście były też konkursy sportowe. A na koniec...... Tytuł "DEBESCIAKA" roku zdobył Jakub z 8 klasy!

  Wszystkim naszym chłopcom i tym dużym, i tym małym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

 • Niespodzianka

  25 świeżutkich, pachnących, nowiutkich tabletów trafiło do rąk naszych uczniów. Rozpakowywanie, konfigurowanie i praca na nich to sama przyjemność! Uwielbiamy takie prezenty. Wartość to 24 261,75 zł‼️‼️

  Tablety trafiły do 120 wybranych szkół w Polsce! Nieodpłatne doposażenie było możliwe dzięki współpracy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową.

  Pakiet Multimedialny będzie służył nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. A wszystko to, bo lubimy być nowocześni! 

 • 27 akcja Sprzątania Świata

  W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy plastikowi, odpowiedniej segregacji i recyklingowi. Naszą akcję wsparło Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Postominie, które przekazało uczniom materiały edukacyjne oraz worki i rękawiczki.

  Uczniowie w ramach tygodnia ekologii uczyli się bycia odpowiedzialnymi i dbającym o środowisko konsumentami. Przeciętny Polak produkuje rocznie około 312 kilogramów odpadów z czego 25 % poddane jest recyklingowi. Zmianę warto zacząć od Siebie od swojego skrawka Ziemi

  Barbara Zdyb

 • Dzień Przedszkolaka

  W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.

  Jeżyki i Tygryski przygotowały na ten wyjątkowy dzień występy dla zaproszonych gości z naszej szkoły. Było też Pasowanie na Przedszkolaka i nawet Nasze Panie przedszkolanki zostały pasowane na nauczycielki. Wspólne świętowanie trwało cały dzień przy muzyce i dobrej zabawie. Uśmiechów nie było końca...

 • Akcja sadziMy

  Szkoła Podstawowa w Staniewicach 👏przyłączyła sie do akcji sadziMy. Darmowe sadzonki polskich odmian drzew otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Sławno. W szkolnym arboretum nie mogło zabraknąć rączek, które z ogromnym zapałem zasadziły piękne drzewka.🌳🌲🌳

 • Wycieczka przyrodniczo-edukacyjna

  Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w  spotkaniu z Panią Sylwią Raj Leśnikiem z Nadleśnitwa Sławieńskiego

  Ciekawe opowieści Pani leśnik przybliżyły uczniom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Starsi uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą i obowiązkami oraz ubiorem leśnika.

  Punktem końcowym wycieczki było ognisko, gdzie wszyscy ze smakiem zajadali upieczoną kiełbaskę.

  Uczniowie byli zachwyceni i wrócili do szkoły w dobrym humorze.  

 • Nowy rok szkolny czas rozpocząć!

  Gotowi do działania, wypoczęci i w doskonałych humorach przywitaliśmy nowy rok szkolny. Były łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzy. Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Z tego względu zrezygnowaliśmy z uroczystego apelu. Odbyły się natomiast spotkania w salach uczniów klas I-VIII z wychowawcami, którzy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w szkole.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami spotkły się na sali gimnastycznej.
  Będziemy robili wszystko, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia. Trzymajmy się!🤩

 • Życzenia

 • (Nie)zwykłe zakończenie roku szkolnego

  O tym, że jest to wyjątkowy rok szkolny nie trzeba już chyba nikomu mówić. Nauka w cyberprzestrzeni, odnajdywanie się w nowej rzeczywistości przerosło najśmielsze wyobrażenia. Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności kończymy rok szkolny.
  Wśród uczniów są stypendyści Wójta Gminy Postomino, są też  uczniowie promowani z wyróżnieniem i otrzymujący nagrodę dla najlepszego absolwenta. Każdy jednak jest dzisiaj bohaterem.
  Absolwenci szkoły w niezwykłych okolicznościach opuszczają mury szkoły i wyruszają w poszukiwaniu szczęścia. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zasłużyli na świadectwo z paskiem. Nauczyciele po raz kolejny pokazali, że mogą wszystko.

 • Historyczne posiedzenie Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Staniewicach

  Tego w historii szkoły jeszcze nie było. Uchwała w sprawie promocji i ukończenia szkoły została podjęta z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej. Jak większość szkół w Polsce zdalna Rada Pedagogiczna musiała zagłosować w sprawie przyszłości uczniów. Pandemia spowodowana koronawirusem i chorobą COVID-19 wymusiła posiedzenie nauczycieli w formie online. Mamy nadzieję, że przyszłość naszych uczniów będzie rzeczywista, a nie tylko wirtualna.

 • I już się zaczęło!😅

  Takich egzaminów jeszcze nie było!
  Zamaskowani 👩‍🚀uczniowie😎 i nauczyciele🤩, w pełnym reżimie sanitarnym! Najważniejsze jednak, że humory dopisują, a zdrowy rozsadek bierze górę!
  Powodzenia. Rodzice, nie denerwujcie się 🤓

 • Najlepsze życzenia

  Wszystkim dzieciom;🥰 tym małym i tym dużym wszystkiego co najpiękniejsze życzą dorośli pracownicy Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was pokaz slajdów ze wszystkich Dni Dziecka ❤️od 2005 do 2019 roku💚. Było wesoło, sportowo i zabawnie. Byliśmy razem. Ten rok jest wyjątkowy, tak jak Wy drogie Dzieci. Do szybkiego zobaczenia. Może na filmie odnajdą się nasi absolwenci?👩

 • Nareszcie!!!

  Już na Was ⛹️‍♀️⛹️‍♂️czeka... świeżutka🥇 czyściutka 🥈 pachnącą... Ach...🏀🏐🏋️‍♀️

 • Dziękujemy💞💞💞💞💞

 • "Nasi Bohaterowie"

  Kim są bohaterowie o których dziś piszemy? Lekarze, pielęgniarki, obsługa medyczna, pracownicy sanepidu- to ludzie, którzy codziennie meldują się na polu walki z największym wrogiem - koronawirusem. Narażają swoje życie, by uratować inne...Policjanci, strażacy, wszystkie służby mundurowe dbają o nasze bezpieczeństwo, choć nie raz spotykają się z ludzką nieodpowiedzialnością, nie rezygnują walczą dalej... Sprzedawcy, dostawcy żywności, zawodowi kierowcy, wolontariusze. Cudowni ludzie, bez których nie przeżylibyśmy tego ciężkiego czasu. To oni zaopatrują Nas w najważniejsze produkty potrzebne do przeżycia. Zwykli... niezwykli ludzie, dziękujemy Wam za wspaniałą pracę, którą wykonujecie.Dziękujemy za Waszą odwagę, oddanie, cierpliwość.Stosujmy się do zaleceń wszystkich służb, szanujmy ich pracę oraz zdrowie.
  Podziękowania i serduszka w ramach okazania wsparcia dla naszych bohaterów ❤️

   

 • Pierwsze koty za płoty.

  Jesteście Kochani!!!!💗 Teraz już wiemy, że damy radę ! Najtrudniejsze w tym całym zadalnym nauczaniu to chyba nie wystarczyć się swojego głosu na czacie 🤗. Nie jest źle...a będzie jeszcze lepiej 💞💞💞

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
  szkola_staniewice@onet.pl
 • 598108623

Galeria zdjęć