Menu

liczba odwiedzin: 1184088
 • Tej wiedzy nigdy za wiele

  Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach i uczniowie SP wzięli udział w ciekawej lekcji profilaktyki. Zaproszona została rzecznik Policji Powiatowej w Sławnie Kinga Warczak, która rozmawiała z uczniami na temat uzależnień i bezpieczeństwa drogowego.

  Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, ponieważ jest to temat „wałkowany” przy różnych okazjach, nie mniej jednak ciekawym i nowym doświadczeniem był obraz policyjnej izby dziecka, gdzie można trafić za różne przewinienia. To, co warto zapamiętać ze spotkania to: zachowanie w autobusie i na jezdni, jak reagować na pijanego kierowcę, co zrobić, gdy mamy podejrzenie, że ktoś rozprowadza i korzysta z dopalaczy. To nie była łatwa lekcja, ale warto ją pamiętać.

  Dziękujemy p. Kindze za tę lekcję życia oraz wychowawcom świetlicy za zorganizowanie spotkania.

  Finałem działań profilaktycznych w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” była akcja drogowa dzieci we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej w Sławnie. Dzieci przygotowały plakaty, zrobiły medale dla trzeźwych kierowców, wzięły materiały edukacyjne i wspólnie z policją drogową stanęły przy sklepie ABC w Staniewicach. Policjanci przebadali alkomatem ok. 20 kierowców, na szczęście nikt nie był pod wpływem. Dzieci obserwowały pracę policjantów, uczyły się bezpieczeństwa i kontaktów z drugą osobą. Po powrocie do świetlicy orzekły: to było ciekawe przeżycie i nie warto siadać za kierownicę, kiedy jest się po spożyciu alkoholu.

   

  Teresa Rysztak

 • SZKOLNE PRZYGODY SŁODZIAKÓW

  Nasza szkoła brała udział w  akcji „Szkolne Przygody Słodziaków”, która rozpoczęła się od zapoznania dzieci oraz rodziców z celem konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dzienniczki czytania, które zmotywowały dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu przed książką.

  Drugim  etapem konkursu było przygotowanie  dekoracji nawiązująca do Przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie klas III, IV oraz V  pod opieką rodziców przygotowali wspaniałe dekoracje, które przeniosły nas w magiczny  świat słodziaków. Na szkolnym korytarzu pojawiło się magiczne drzewo, dom oraz wiele postaci zamieszkujących Słodziakową Krainę. Przechodząc szkolnym korytarzem można było poczuć się jak w lesie… zapach mchu, leśne zwierzęta  oraz drzewa wprawiły nas w cudowny nastrój.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • BILET DLA WZOROWYCH UCZNIÓW

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  Październik to miesiąc, w którym dzieci z pierwszych klas zostają pasowani na uczniów. We wtorek 29 października odbyła się w naszej szkole ta piękna uroczystość. Po powitaniu gości przez wychowawcę klasy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia Morawiec przeprowadziła  turniej  wiedzy i umiejętności. Zmagania pierwszaków oceniali rodzice i  goście. Po zdanym egzaminie  dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Bogumiła Roman-Struś wielkim ołówkiem pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Wiele pozytywnych emocji wywołały bogate prezenty, którymi obdarowano pierwszaków.  Po uroczystości rodzice zaprosili swoje pociechy oraz gości na słodki poczęstunek. Niespodzianką był tort wykonany przez jedną z mam, udekorowany grupowym zdjęciem małych bohaterów. Składam wielkie podziękowania rodzicom za przygotowanie pięknej imprezy.

  wychowawca kl. I Mirosława Mrowińska

 • NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU

  Starsze dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy II i III wzięły udział w  spektaklu pod tytułem "NAJPIĘKNIEJSZE  BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Na scenie wystąpił Aladyn, Ali Baba, Sindbad, potężne duchy, okrutni czarnoksiężnicy, królowie i książęta. Bohaterowie  mieszkali  w krainie, w której wszystko było  możliwe, a ludzie żyli obok duchów. Nastrój widowiska wzbogacały projekcje wideo oraz autorskie piosenki. Ta niezwykła  opowieść pokazała, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem, a czytanie książek buduje naszą wyobraźnię, dzięki której nasze życie jest bogatsze.

  Mirosława Mrowińska

 • BILIŚMY REKORD

 • JESIENNA WYCIECZKA

  Wójt Gminy Postomino Pan Janusz Bojkowski zaprosił uczniów klas pierwszych  na jesienną wycieczkę do Doliny Charlotty. Pierwszaki  ze szkół w Staniewicach, Pieszczu i Postominie wyruszyły na integracyjny  wyjazd w czwartek 26 września 2019 roku.

  Zwiedzanie  rozpoczęły od wizyty w Fokarium, gdzie obserwowały karmienie fok i trening medyczny,  podczas którego opiekunowie sprawdzają stan zdrowia podopiecznych.  Następnie spacerowały po  ZOO Charlotta i podziwiały zwierzęta mieszkające w polskich lasach (dziki, sarny, daniele, żubry, sowy, pawie, orła bielika) oraz zwierzęta sprowadzone z innych krajów (wielbłądy, lamy, świnie wietnamskie, małpy, antylopy, kangury, kapibary, papugi, strusie). Kolejnym punktem programu był rejs łodzią po Wodnym ZOO Safari z przystankiem na Wyspie Lemurów.  Następnie dzieci pobawiły się na placu zabaw i odwiedziły Krainę Bajek, gdzie spotkały Jasia i Małgosię, Rybaka i Złotą Rybkę, Czerwonego Kapturka z wilkiem, Calineczkę, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę i Pinokia.

  Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani obiadkiem w restauracji "Gościniec".

  Serdecznie dziękujemy  władzom Gminy Postomino za  prezent, dzięki któremu mogliśmy przeżyć  piękny, pełen wrażeń dzień.

  Mirosława Mrowińska

 • "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

  Szkoła Podstawowa w Staniewicach przystąpiła do akcji "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!" pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Celem działania  było  budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie zostało poprzedzone pogadankami z uczniami poświęconymi  tematyce z różnych dziedzin ekologii: ochrony lasów, segregacji śmieci, dbania o czystość naturalnego środowiska.

  Dnia 26 września wszyscy nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Nasze działania podsumowaliśmy  wspólnym ogniskiem.

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego  w Postominie oraz pana Bogdana Szlawskiego za wsparcie naszej akcji .

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Przygodę ze słodziakami czas zacząć!

  Rozpoczynamy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”. Nasza szkoła w ramach akcji  weźmie udział w konkursie na dekorację klasy,  prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni. Dekoracje powinny być wykonane materiałów użytych wtórnie i nawiązać do przygód słodziaków.  Dla 15 zwycięskich klas Biedronka przygotowała wspaniałe nagrody:

  • po 3000 zł na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej według potrzeb placówki

  • nagrody dla dzieci i nauczycieli.

  Dodatkowo, aż 500 klas otrzyma w ramach wyróżnienia nagrody rzeczowe dla wszystkich uczniów.

  Drodzy rodzice pamiętajmy, że  czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię.

  Magdalena Woropaj-Stępień

 • Uwaga Miłośnicy Zwierząt!

  Uwaga Miłośnicy Zwierząt!

  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października zróbmy prezent podopiecznym Stowarzyszenia MY3.KOTY I PSY!

  Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę rzeczy niezbędnych w walce o zdrowie i życie porzuconych psów i kotów.

  Potrzebne są:

  - karma sucha i mokra
  - żwirek dla kotów
  - koce, ręczniki, pościele
  - obroże i smycze
  - miski

  Wszystkie dary można przynosić do sali nr 11 lub do opiekuna SKW - D. Herman - Kisielowskiej

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Staniewicach rozpoczął się od uczczenia pamięci związanej z rocznicą wybuchu najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości. Do wybuchu II wojny światowej, szkoła w Staniewicach była trzyklasową szkoła powszechną, w której uczyli dwaj nauczyciele, kierownik był jednocześnie organistą. Bezpośrednio po wojnie w 1945 r została uruchomiona polska szkoła, której pierwszym kierownikiem był Kazimierz Karwasz, który sprawował swój urząd do 1950 r. Wśród przedmiotów, które wtedy nauczano była religia, język polski, historia, geografia, nauka o przyrodzie, arytmetyka z geometrią, zajęcia praktyczne, śpiew i ćwiczenia cielesne. W księdze ocen znajdowały się wpisy mówiące o tym, że brak obuwia i ubrań utrudniał dzieciom uczęszczanie do szkoły. Te trudne czasy są już historią o której jednak nie możemy zapominać. A dzisiaj, uczniowie mogą uczyć się w przestronnych, jasnych klasach. Rok po generalnym remoncie i termomodernizacji budynku czekają na uczniów kolejne zmiany. Modernizacja podłogi na sali gimnastycznej, skończona budowa altany, która będzie pełniła też rolę klasy pod chmurką to tylko początek. W tym roku kolejną kadencję dyrektora rozpoczęła Bogumiła Roman-Struś, która z rąk absolwenta szkoły, Wójta Gminy Postomino pana Janusza Bojkowskiego otrzymała nominację na kolejne 5 lat. Dziękując bardzo za zaufanie, którym została obdarzona, pani dyrektor złożyła obietnice ,że z całych swoich sił, z całą energią, którą posiada będzie dalej dążyła do tego aby Szkoła w Staniewicach była wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Aby wyróżniała się nie tylko poziomem edukacji, ale również atmosferą która tu panuje. Aby jej absolwenci z dumą mówili: Szkoła Podstawowa w Staniewicach, to moja szkoła. Po raz pierwszy w historii szkoły powołana została też funkcja wicedyrektora a tą funkcję będzie pełniła pani Magdalena Woropaj – Stępień. Drodzy Uczniowie, dzień dzisiejszy jest przede wszystkim Waszym świętem. W szkole spędzacie najważniejsze lata Waszego życia. Jest to czas, kiedy zdobywacie wiedzę i kształtujecie własną osobowość. Życzymy Wam, aby ten rok był czasem samych pozytywnych wrażeń. Wszystkim uczniom życzymy aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy, aby zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, uznania i szacunku społecznego. Rodzicom, owocnej współpracy ze szkołą i wielu radości wynikających z sukcesów szkolnych ich pociech. Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

 • Mistrzowie Ortografii

  5 czerwca w naszej szkole już po raz osiemnasty odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii dla uczniów klas IV – VIII oraz „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III.

  Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi w zadaniach testowych oraz w dyktandzie.

  Najlepsza okazała się Gabriela Zwolan ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach  uzyskując tytuł „Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Morawiec również ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

  Na trzecie miejsce zasłużył Miłosz Stachowski, zaś czwarte zajął  Fabian Banasik – obaj chłopcy są uczniami  Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie.

  W konkursie dla uczniów klas III najlepiej wypadła Oliwia Wiewiórska uzyskując tym samym tytuł „Małego Mistrza Ortografii”. Drugie miejsce zajął Mikołaj Podgórski, trzecie miejsce zajął Filip Dziatkiewicz, a czwarte Paulina Zwolan. Wszyscy są uczniami naszej szkoły.  Serdecznie gratulujemy sukcesów! 

 • ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

  Zgodnie z zaleceniami Zachodniopomorskiego  Kuratora Oświaty, pojawiła się tzw.

  ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY.

  Znajduje się ona na szkolnym korytarzu na parterze. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.

 • Obchody Dnia Dziecka

 • Sukces na Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu

  Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce zakończyły się sukcesem dla Darii Chachuły (skok w dal) i Gabrysi Zwolan (1000m). Zawodniczki wywalczyły złoty medal i tym samym zakwalifikowały się na  mistrzostwa województwa, które niebawem odbędą się w Świnoujściu. Bardzo dobrze zaprezentowała się także drużyna dziewczyn w biegu sztafetowym 4x100 zdobywając brązowy medal.  W biegu na 1000 m brąz wywalczył także Eryk Zaręba,  a w pchnięciu kulą Kinga Czarnuch, w biegu na 100m srebro zdobyła Daria Chachuła.Udane strarty zaliczyli również w konkurencjach indywidualnych Agarta Foryś, Wiktoria Grzebielucha i Aleks Wrotniak. Gratulacje dla całego sportowego zespołu!

 • Podziękowanie za udział w akcji

  Podziękowanie za udział w akcji - Obrazek 1

 • Sukces zespołów tanecznych

  Widowiskowy, brawurowy, wręcz artystyczny - taki był Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych, który odbył się w Sławieńskim Domu Kultury.  Niesamowite stroje, piękne scenografie i dynamiczne występy sprawiły, że poziom był naprawdę wysoki. Jury musiało wybrać tylko trzy zespoły, które będą reprezentować powiat sławieński na eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.
  Po sukcesie w eliminacjach gminnych na podium powiatowych scen wkroczył i uzyskał tytuł Laureata Zespół Taneczny „Bolero” a wyróżnienie Zespół Taneczny „Step by step” z naszej szkoły.
  Instruktorką, która od wielu lat z wielkim zaangażowaniem łączy swoją pracę pedagoga z pasją, zaangażowaniem i miłością do tańca jest Magdalena Woropaj–Stępień.
  Ten wielki Sukces był możliwy dzięki pracowitości tancerzy i tancerek: Lisek Laura, Wiewiórska Oliwia, Zwolan Paulina, Lach Emilia, Wójcik Maja, Hutman Aleksandra, Morawiec Zuzanna, Pruss Maria, Śpiewak Karolina, Talaśka Wiktoria, Wrotniak Nina, Grzebielucha Patrycja oraz Chachuła Daria, Czarnuch Kinga, Grzebielucha Wiktoria, Michalska Anastazja, Skotarczak Natalia Stryjek Magdalena, Zaręba Eryk, Zwolan Gabriela, Czarnuch Hanna.
  Serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy ogromnie angażują się w życie grup tanecznych, w szczególności dla pani Agnieszki Szpudyk za pomysł i przygotowanie niezwykle atrakcyjnych strojów tanecznych oraz pani Moniki Lisek za twórczą pracę i poświęcony swój wolny czas.
  Gratulujemy i dziękujemy!

 • „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”

  20 marca najmłodsze dzieci - przedszkolaki "Misie" i "Biedronki"  oraz uczniowie klasy II i III wyjechały do Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku na spektakl pt. „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”.

  Jest to sztuka napisana przez  Martę Guśniowską na podstawie popularnej rosyjskiej baśni o zabłąkanej w lesie dziewczynce, która staje się zakładniczką niedźwiedzia. Jest to mądry, pełen inteligentnego dowcipu tekst o spotkaniu dwóch poznających się wzajemnie światów, z których żaden nie rości sobie prawa do pierwszeństwa. Ale przy tym nie szczędzi drugiemu psikusów i  złośliwości.

  Spotkanie obojga bohaterów to szereg zabawnych zdarzeń, w trakcie których Masza i Niedźwiedź, wzajemnie się poznają. Dziewczynka i zwierz o niezwykle ciętym języku są tu gwarantem znakomitych dialogów, w których ujawnia się różnorodność  pozornie wykluczających się światów.  Kiedy Maszy udaje się w końcu podstępem wyrwać z leśnego więzienia okazuje się, że ta para nie może bez siebie żyć.

  Zakończenie Niedźwiedzia i Maszy, wyraźnie pokazuje, że dla tych dwojga bohaterów to wcale nie koniec, ale jedynie dłuższy wstęp do obfitującego w przygody początku. Bo co może się wydarzyć, kiedy mała, sprytna dziewczynka trafia przypadkiem do gawry brunatnego olbrzyma? Wydarzy się coś dobrego.

  Janina Perełka

 • POWITANIE WIOSNY

  Na ten dzień wszyscy czekaliśmy  z utęsknieniem! Pierwszy dzień wiosny, bo o nim mowa, uczniowie naszej szkoły obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i przede wszystkim kolorowy. Zabawę rozpoczęliśmy od pokazu mody ekologicznej. Kreatywność i niczym nieograniczona wyobraźnia uczestników pokazu sprawiła, że zaprezentowali niezwykle ciekawe i barwne kreacje wykonane z  surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Pokaz uświetnił wstęp uczniów klasy 3, którzy przygotowali piosenkę o Marzannie.

  Pierwszego dnia wiosny nie mogło  także zabraknąć tradycyjnego barwnego korowodu, który przeszedł uliczkami Staniewic. Dzieci niosły kolorowe gaiki i wesołym zaśpiewem przywoływały wiosnę.

  Marzannę, symbolizującą zimę, pożegnaliśmy przy ognisku, jedząc pyszne pieczone kiełbaski. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaka – p. Konrada Wala, który pokazał nam, jak należy gasić…ognisko.

 • - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Staniewicach
  Staniewice 61
  76-113 Postomino
  szkola_staniewice@onet.pl
 • 598108623

Galeria zdjęć