• Aktualności

          • Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile" w klasach 1-3

          • Jak co roku, w kwietniu nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do realizacji akcji „Żonkile”. Akcja organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przypomina ona o Powstaniu w Getcie Warszawskim.

            Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych obejrzeli film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej oraz pracowali ze specjalnymi kartami, dzięki którym mogli zastanowić się nad tym jak działa pamięć oraz jakie emocje towarzyszą nam na co dzień.

          • Kolejny sukces naszych Uczniów!

          • 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ppor. Emilii Gierczak w Postominie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rywalizowali drużynowo w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej składał się z dwóch części: rozwiązywanie testu wiedzy z ruchu drogowego oraz zaliczenie rowerowego toru przeszkód.

            W kategorii I,  nasza drużyna w składzie: Hanna Młocicka-Rak, Emilia Pakos, Cyprian Janik i Szymon Lisek zajęła II miejsce! Brawo!!! 

            W kategorii II, IV miejsce zajęła nasza drużyna, w składzie: Artur Surma, Jakub Surma, Jakub Wawrzyniak. 

            Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

          • Brawo Hania! Brawo Tomek!

          • Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IV, Hanna Młocicka-Rak wygrała powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje zostały przeprowadzone w Starostwie Powiatowym w Sławnie.

            Przed Hanią teraz eliminacje wojewódzkie. Będziemy trzymać mocno kciuki!!! Warto również zaznaczyć, że w turnieju startował również uczeń klasy III, Tomasz Zwolan który również zaprezentował się znakomicie.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY.

          • 1058 rocznica Chrztu Polski

          • 14 kwietnia 2024r. obchodzimy 1058 rocznicę Chrztu Polski. Zdaniem wielu badaczy chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

            Aby uczcić Święto Chrztu Polski uczniowie klasy 8 przygotowali wystawę pięknych makiet związanych z tym dniem.

          • ARTUR SURMA VICE-MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W WARCABACH 100-POLOWYCH

          • 10 kwietnia 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100-polowych. Organizatorem imprezy była świetlica w Języczkach. Do gry przystąpiło blisko 130 zawodników.  Startowali oni w kilku kategoriach wiekowych.

            Szkołę Podstawową w Staniewicach reprezentowało 12 uczniów, którym należą się wielkie gratulacje. Godnie reprezentowali szkołę na zawodach warcabowych.

            Najwyższy wynik i miejsce medalowe (II miejsce) zdobył uczeń klasy ósmej ARTUR SURMA. Gratulacje!

            Zajęcia warcabowe w naszej szkole oraz wyjazdy na zawody odbywają się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. 

          • Otwarty Turniej Warcabowy w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu – Zdobyliśmy aż 8 pucharów!!!

          • 22 marca w ZS im. M. Kopernika w Ostrowcu odbyły się rozgrywki w warcabach stupolowych. Uczestnicy podzielni byli na 6 kategorii. Naszą szkołę reprezentowało 15 młodych zawodników. Prawie w każdej kategorii zdobyliśmy miejsce medalowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

            Juniorki do lat 10

            I miejsce - Eva Zhernova - SP Ostrowiec

            II miejsce - Wiktoria Żakowska SP Ostrowiec

            III miejsce - Magda Kozłowska SP Ostrowiec

            Juniorzy do lat 10

            I miejsce - Kazimierz Sroka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku

            II miejsce- Wojciech Hajkowicz -SP Staniewice

            III miejsce- Oskar Matyjasek - SP Staniewice

            Juniorki do lat 13

            I miejsce - Wiktoria Chylarecka- SP Ostrowiec

            II miejsce - Lena Drzewiecka - SP Ostrowiec

            III miejsce - Lena Bryda - SP Ostrowiec

            Juniorzy do lat 13

            I miejsce - Cyprian Janik SP Staniewice

            II miejsce- Igor Bober - SP Ostrowiec

            III miejsce - Aleksander Biłyk - SP Ostrowiec

            Juniorki do lat 15

            I miejsce - Oliwia Wiewiórska - SP Staniewice

            II miejsce Maria Łukasik - SP Staniewice

            III miejsce- Hanna Kawałek

            Juniorzy do lat 15

            I miejsce - Mikołaj Podgórski - SP Staniewice

            II miejsce - Artur Surma -SP Staniewice

            III miejsce - Jakub Surma - SP Staniewice 

          • Artur Surma Vice Mistrzem Powiatu Sławieńskiego w warcabach 100- polowych w kategorii Junior do lat 16!

          • 14 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w warcabach 100-polowych.

            Brało w nich udział aż 129 zawodników, którzy reprezentowali kilka kategorii wiekowych. Reprezentacja naszej szkoła liczyła 14 zawodników, którym gratulujemy dobrych wyników i sportowej postawy. Godnie reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Postomino na zawodach warcabowych. Ogromne gratulacje należą się uczniowi klasy 8 - Arturowi Surmie, który w swojej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce. Brawo!

          • Kolejny sukces naszych uczniów!

          • W 15 marca 2024 r. w w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Postominie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten, ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

            Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie i zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach:

            I grupa wiekowa:

            I miejsce - Hanna Młocicka-Rak

            II miejsceTomasz Zwolan

            II grupa wiekowa:

            III miejsce - Paulina Zwolan

            V miejsce Jakub Wawrzyniak

          • Nasi na podium

          • Święto matematyki było okazją, by w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbyła się 14 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie. O tytuł zwycięscy walczyło 7 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu sławieńskiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi z matematyki z zakresu szkoły podstawowej. Nagrody laureatom wręczał Wicestarosta Andrzej Protasewicz.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Surma, Artur Surma, Mikołaj Podgórski. Chłopcy wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, które zapewniły zajęcie I miejsca.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

          • „Szkoła dostępna dla wszystkich”

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli).Pedagog szkolny uczestniczy w szkoleniach, które dostarczają narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród dzieci i uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.

            Kurs szkoleniowy realizowany w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich” przygotowuje do roli Doradcy Dostępności Uczenia (DDU).

          • Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

          • 19 lutego 2024r. w I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie odbył się wojewódzki etap Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Zakwalifikowała się do niego nasza uczennica Oliwia Wiewiórska, która wykazała się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza program szkoły podstawowej.

            Gratulujemy i czekamy na wyniki konkursu!

          • ZASŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO

          • Po raz pierwszy w Gminie Postomino odbyła się uroczysta Gala, na której Wójt Janusz Bojkowski uhonorował zaszczytnym tytułem ZAŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO osoby z dziedziny działalności gospodarczej, społecznej, kultury i sportu oraz oświaty. Była to wspaniała uroczystość, na której wyróżnienie otrzymała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

          • VII Gminny Przegląd Form Artystycznych "NIE- DLA UZALEŻNIEŃ" SUKCESY

          • Sukcesem zakończył się turniej w kategorii 10 - 12 lat Spektakl pt. " Kraina palaczy" zajął I miejsce i przyniósł zwycięstwo młodszej grupie artystów. 

            Laura Lisek z zespołem wywalczyła II miejsce wykonując piosenkę profilaktyczną "Oni mogą błyszczeć". Tekst piosenki do ścieżki z filmu napisała sama Laura.

            Zespół teatralny GONG zajął I miejsce. Ósmoklasiści przygotowali spektakl pt. "W SIECI", który ukazywał zagrożenia, jakie niesie za sobą uzależnienie od internetu.

          • Luźne lekcje z naukowcami

          • Luźne lekcje z naukowcami to cykl spotkań, podczas których uczestnicy nauk ścisłych poznają sylwetkę jednego z naukowców i wykonują samodzielnie doświadczenia.

            Uczniowie poznali już wynalazcę żarówki Thomasa Edisona pisaliśmy na mleku oraz obserwowaliśmy tęczę w doświadczeniu ze skitelsami.

          • Wolontariusze działają dla WOŚP

          • Tysiące ochotników z całego kraju, zjednoczonych wspólnym celem, zapełnią miejscowości Gminy Postomino kwestując środki na szczytny cel. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są charakterystyczne czerwone serduszka - naklejki, identyfikatory oraz, oczywiście, niezbędne do zbierania datków, specjalne puszki. To symboliczne elementy, pokazują, że WOŚP zawsze jest obecna w sercach naszych uczniów.

          • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

          • Czas się pochwalić efektami pracy Szkoły Podstawowej w Staniewicach, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” Dodatkową kwotę 20 tysięcy złotych stanowił wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Postomino.

            Dzięki realizacji programu stołówka szkolna zyskała nowe oblicze. Wykonany został remont pomieszczeń kuchni i jadalni, m.in. malowanie i zakup niezbędnego wyposażenia takiego jak: stoliki i krzesła i zastawa stołowa, sprzęt do obróbki termicznej i mechanicznej, lodówki, regały, szafki. To niezwykle ważne zarówno dla uczniów, jak i pracowników. Posiłki są przygotowywane na miejscu, a obsługa stara się, aby były smaczne i zbilansowane.

            Goście specjalni Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Przewodniczący Rady Daniel Pakos, Radny Starostwa Powiatowego w Sławnie Adrian Pawłowski, Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie Bogdan Szlawski, Dyrektor Ckis w Postominie Marek Leśniewski, Radna Renata Sil, Sołtys Bronisława, Siwiuk, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lisek, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach uroczyście ocenili efekty prac i zaakceptowali poczynione działania.

          • II Gminny Konkurs KOLĘD I PASTORAŁEK dla kl. 0-III Szkoły Podstawowej pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

          •  

            ​​​​​​​

            Przed samymi feriami zimowymi w Szkole Podstawowej w Pieszczu zorganizowano II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło Nam poinformować, że duet w składzie Joanna Kwiatkowska i Gabriela Konopa zajęły I miejsce w kategorii „Zerówka”. W konkursie godnie naszą szkołę reprezentował również solista Nikodem Szlawski (kl.3) oraz duet dziewczynek z kl. 1 Hanna Kawińska i Hanna Radzińska. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!

          • Zachęcamy do czytania

          • Dziękujemy Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi za przekazanie nam serii książek „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”. W książkach występują zagadnienia związane z: budownictwem tradycyjnym i współczesnym, prowadzeniem gospodarstwa, rzemiosłem i rękodziełem, ubiorem codziennym i odświętnym, pożywieniem codziennym i obrzędowym oraz obrzędowość doroczna. Przewodnikami po serii książek są postacie nawiązujące do polskiego folkloru tradycyjnego, tworzące tak zwaną Etnoekipę.

            Zachęcamy do lektury w szkolnym kąciku.