• Aktualności

          • Kolejny sukces naszych uczniów!

          • W 15 marca 2024 r. w w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Postominie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten, ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

            Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie i zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach:

            I grupa wiekowa:

            I miejsce - Hanna Młocicka-Rak

            II miejsceTomasz Zwolan

            II grupa wiekowa:

            III miejsce - Paulina Zwolan

            V miejsce Jakub Wawrzyniak

          • Nasi na podium

          • Święto matematyki było okazją, by w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie odbyła się 14 edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Sławnie. O tytuł zwycięscy walczyło 7 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu sławieńskiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi z matematyki z zakresu szkoły podstawowej. Nagrody laureatom wręczał Wicestarosta Andrzej Protasewicz.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Surma, Artur Surma, Mikołaj Podgórski. Chłopcy wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, które zapewniły zajęcie I miejsca.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

          • „Szkoła dostępna dla wszystkich”

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli).Pedagog szkolny uczestniczy w szkoleniach, które dostarczają narzędzi pomocnych w prowadzeniu zajęć wychowawczo-specjalistycznych, w tym integracyjnych, zapewniających poczucie wspólnoty wśród dzieci i uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów będących uchodźcami z Ukrainy oraz dbałość o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego dzieci i uczniów.

            Kurs szkoleniowy realizowany w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich” przygotowuje do roli Doradcy Dostępności Uczenia (DDU).

          • Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

          • 19 lutego 2024r. w I Liceum Ogólnokształcące w Sławnie odbył się wojewódzki etap Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Zakwalifikowała się do niego nasza uczennica Oliwia Wiewiórska, która wykazała się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza program szkoły podstawowej.

            Gratulujemy i czekamy na wyniki konkursu!

          • ZASŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO

          • Po raz pierwszy w Gminie Postomino odbyła się uroczysta Gala, na której Wójt Janusz Bojkowski uhonorował zaszczytnym tytułem ZAŁUŻONY DLA GMINY POSTOMINO osoby z dziedziny działalności gospodarczej, społecznej, kultury i sportu oraz oświaty. Była to wspaniała uroczystość, na której wyróżnienie otrzymała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach Bogumiła Roman-Struś

          • VII Gminny Przegląd Form Artystycznych "NIE- DLA UZALEŻNIEŃ" SUKCESY

          • Sukcesem zakończył się turniej w kategorii 10 - 12 lat Spektakl pt. " Kraina palaczy" zajął I miejsce i przyniósł zwycięstwo młodszej grupie artystów. 

            Laura Lisek z zespołem wywalczyła II miejsce wykonując piosenkę profilaktyczną "Oni mogą błyszczeć". Tekst piosenki do ścieżki z filmu napisała sama Laura.

            Zespół teatralny GONG zajął I miejsce. Ósmoklasiści przygotowali spektakl pt. "W SIECI", który ukazywał zagrożenia, jakie niesie za sobą uzależnienie od internetu.

          • Luźne lekcje z naukowcami

          • Luźne lekcje z naukowcami to cykl spotkań, podczas których uczestnicy nauk ścisłych poznają sylwetkę jednego z naukowców i wykonują samodzielnie doświadczenia.

            Uczniowie poznali już wynalazcę żarówki Thomasa Edisona pisaliśmy na mleku oraz obserwowaliśmy tęczę w doświadczeniu ze skitelsami.

          • Wolontariusze działają dla WOŚP

          • Tysiące ochotników z całego kraju, zjednoczonych wspólnym celem, zapełnią miejscowości Gminy Postomino kwestując środki na szczytny cel. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są charakterystyczne czerwone serduszka - naklejki, identyfikatory oraz, oczywiście, niezbędne do zbierania datków, specjalne puszki. To symboliczne elementy, pokazują, że WOŚP zawsze jest obecna w sercach naszych uczniów.

          • POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

          • Czas się pochwalić efektami pracy Szkoły Podstawowej w Staniewicach, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” Dodatkową kwotę 20 tysięcy złotych stanowił wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Postomino.

            Dzięki realizacji programu stołówka szkolna zyskała nowe oblicze. Wykonany został remont pomieszczeń kuchni i jadalni, m.in. malowanie i zakup niezbędnego wyposażenia takiego jak: stoliki i krzesła i zastawa stołowa, sprzęt do obróbki termicznej i mechanicznej, lodówki, regały, szafki. To niezwykle ważne zarówno dla uczniów, jak i pracowników. Posiłki są przygotowywane na miejscu, a obsługa stara się, aby były smaczne i zbilansowane.

            Goście specjalni Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski, Przewodniczący Rady Daniel Pakos, Radny Starostwa Powiatowego w Sławnie Adrian Pawłowski, Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie Bogdan Szlawski, Dyrektor Ckis w Postominie Marek Leśniewski, Radna Renata Sil, Sołtys Bronisława, Siwiuk, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lisek, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniewicach uroczyście ocenili efekty prac i zaakceptowali poczynione działania.

          • II Gminny Konkurs KOLĘD I PASTORAŁEK dla kl. 0-III Szkoły Podstawowej pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

          •  

            ​​​​​​​

            Przed samymi feriami zimowymi w Szkole Podstawowej w Pieszczu zorganizowano II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło Nam poinformować, że duet w składzie Joanna Kwiatkowska i Gabriela Konopa zajęły I miejsce w kategorii „Zerówka”. W konkursie godnie naszą szkołę reprezentował również solista Nikodem Szlawski (kl.3) oraz duet dziewczynek z kl. 1 Hanna Kawińska i Hanna Radzińska. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!

          • Zachęcamy do czytania

          • Dziękujemy Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi za przekazanie nam serii książek „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”. W książkach występują zagadnienia związane z: budownictwem tradycyjnym i współczesnym, prowadzeniem gospodarstwa, rzemiosłem i rękodziełem, ubiorem codziennym i odświętnym, pożywieniem codziennym i obrzędowym oraz obrzędowość doroczna. Przewodnikami po serii książek są postacie nawiązujące do polskiego folkloru tradycyjnego, tworzące tak zwaną Etnoekipę.

            Zachęcamy do lektury w szkolnym kąciku.

          • Szkolny EkoOgród

          • Szkoła Podstawowa w Staniewicach  uzyskała dotację na budowę EkoOgródu.

            Całkowita kwota projektu to 12 9890,30zł a kwota dofinansowania to 11 6901,27zł.

            Projekt do łatwych nie należał, ponieważ zakładał wykorzystanie bazy starego arboretum przy naszej szkole. Dla nas jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

            O tym co będzie się działo na pewno Was poinformujemy, a na razie zobaczcie jakie mamy plany.

            Dziękujemy Gminie Postomino za współpracę - bez Was nie byłoby to możliwe.

            Realizacja projektu będzie możliwa dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który ogłosił nabór wniosków do programu. Według założeń środki finansowe przeznaczone zostaną na powstanie szkolnych ogrodów edukacyjnych, w których dzieci i młodzież będą mogły poznawać rośliny, oglądać ich wzrost. Pozwoli to na naukę poprzez obserwację. Zaangażuje też uczniów w aktywne poznawanie roślin, a tym samym naukę o ekologii. Teraz czekamy na podpisanie umowy, która umożliwi nam rozpoczęcie zaplanowanych prac.

          • Mobilna pracownia komputerowa w naszej szkole

          • Szkoła Podstawowa w Staniewicach została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Konkurs został współfinansowany ze środków europejskich wramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. Nagrodą w konkursie, którą otrzymaliśmy jest „Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK)”. W skład zestawu wchodzi: 16 szt. laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi.

            Uczestnicy wykonali zadania konkursowe dla poszczególnych kategorii wiekowych. Klasy 1-3 zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowały projekt kolorowanki, która będzie dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim. Klasy 4-6 zrealizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online, np. hejt. Klasy 7-8 zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” a później opracowały i wysłały w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem. Hasło i post były skierowane do nastolatków i dotyczyły rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie.

            Praca uczniów klas 7-8 oraz nauczycielki informatyki zapewniła nam zasłużone zwycięstwo.

            Wartość całego zestawu MPK wynosi: 44 243,10 zł brutto.

          • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Edukacyjną Sieć Antysmogową i podpisała umowę z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową Państwowym Instytutem Badawczym (NASK). NASK realizuje projekt badawczo-edukacyjny pod nazwą Edukacyjna Sieć Antysmogowa (dalej ESA), służący zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra o szczególnym znaczeniu (w tym również w wymiarze praktycznym poprzez wykorzystanie w szkołach urządzeń i technologii informatycznych do mierzenia oraz prezentacji poziomu smogu (tj. oceny jakości powietrza).

            Nasza szkoła w ramach projektu „Mierzymy się ze smogiem – Pakiet edukacyjny 2” otrzymała ekran edukacyjny. Został on zamontowany w takim miejscu aby każdy uczeń, rodzic i nauczyciel mógł skorzystać z informacji, które na nim się znajdują.  Aby otrzymać taki prezent należało wymyśleć hasło, które będzie promowało idee programu ESA. Takie hasło zapewniło nam zwycięstwo: Buźkę zieloną mamy, bo o powietrze dbamy, czystym oddychamy i smogowi się nie damy.

          • Laboratoria przyszłości

          • W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole systematycznie odbywają się: zajęcia kulinarne, na których dzieci uczą się przygotowywać zdrowe i zbilansowane posiłki, zajęcia kroju i szycia, na których młodzi krawcy i krawcowe poznają tajniki pracy z materiałami, nożyczkami, igłą i nićmi, zajęcia fotograficzne gdzie obróbka zdjęć i praca z rekwizytami pozbawiona jest tajemnic, zajęcia robotyki; na których dzieci uczą się programowania i pracy z Dotem i Daszem małymi robotami, zajęcia elektroniki to czas kiedy uczniowie zapoznają się z podstawowym pojęciami elektroniki, mikrokontrolerem Studuino oraz poznali blokowe środowisk programistyczne na podstawie programu ArTecRobo do programowania mikrokontrolera Studuino, a na zajęciach rozwijających zainteresowania z nauk ścisłych uczniowie wchodzą w tajniki świata przy pomocy gogli VR. Ponadto podczas zajęć lekcyjnych wykorzystujemy nowoczesne technologie, bez których dzisiejszym świecie trudno byłoby się obejść.

             

          • Aktywna tablica

          • Korzystamy z nowych technologii i z największą przyjemnością przypominamy , że wniosek Szkoły Podstawowej w Staniewicach został wysoko oceniony. Wygraliśmy dofinansowanie w ramach programu Aktywna Tablica. 43750zł to wartość projektu. To już nasz drugi zwycięski projekt w tej kategorii.

          • Z ekologią na Ty

          • Wciąż jesteśmy EKO. Na zajęciach przyrodniczych, zajęciach z wychowawcą oraz grupach świetlicowych przeprowadzone zostały pogadanki na temat znaczenia segregacji śmieci oraz zmian nawyków w życiu codziennym.
            Wszyscy uczniowie klas I – VIII naszej szkoły wspólnie z nauczycielami wzięli udział w akcji porządkowej. Uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, boiska. Zebrane śmieci zostały oczywiście wrzucone do odpowiednich pojemników.
            Sprzątane świata łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.