• Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Zakończenie roku szkolnego to czas wzruszeń emocji, łez radości. Były nagrody dla wszystkich uczniów, stypendia listy gratulacyjne, kwiaty. Po pracy wszystkim należy się wypoczynek.

            Bezpiecznych szczęśliwych wakacji życzymy wszystkim

          • Matematyczne stacje zadaniowe

          • Na ostatniej lekcja matematyki uczniowie klas 4 – 8 wcielali się w różne role.

            Klasa 4 pomagała pracownikom Biura Detektywistycznego w rozwiązaniu „Sprawy ułamka, któremu liczba zbiegła z licznika”. W odnalezieniu zbiega pomagały wskazówki i wykreślanie kolejnych liczb z grona podejrzanych. Niewykreślona liczba była poszukiwana.

            Klasa 6 chciała się wybrać na wymarzoną Zieloną Szkołę. I mimo, że wszyscy siedzieli już w autobusie kierowca nie mógł ruszyć, bo ktoś zablokował kierownicę łańcuchem. Na szczęście mogli pomóc kierowcy poprzez rozwiązanie zadań, których wyniki tworzyły kod do kłódki, którą spięto łańcuch.

            Śledczy Matematycznego Biura Śledczego zmuszeni byli poprosić klasę 7 o pomoc. Wielką Krainę Geometrii nawiedziła plaga kradzieży. Najbardziej zuchwałą w ostatnim czasie była kradzież wszystkich kół! W całej Krainie Geometrii nie ma już ani jednego koła! Pozostały tylko wielokąty. Młodzi Detektywi otrzymali wizerunki podejrzanych, ich ulubioną potrawę i liczbę. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i jej niesamowitych zamków, na których ukryte były dalsze wskazówki do odkrycia sprawcy kradzieży.

            Uczniowie klasy 8, podzieleni na dwuosobowe zespoły, zmagali się natomiast ze stacjami, na których były zadania oraz podane 4 odpowiedzi. Każda para rozpoczynała rozwiązywanie zadań od innej stacji. Wybrana odpowiedź prowadziła do kolejnej stacji. Jednak tylko poprawne odpowiedzi przeprowadziły parę przez wszystkie stacje. Zły wybór powodował powrót do zadania już rozwiązanego.

            Uczniowie znakomicie się bawili, a przy tym wykonywali kolejne, niełatwe zdania.

            Upominki dla najlepszych zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

          • Dzień Językowy

          • W Dniu 16.06.23r. nasi wspaniali uczniowie i ich rodzice zabrali nas w ekscytującą podróż po czterech krajach europejskich. Dzięki temu mogliśmy poznać wiele ciekawostek na temat Ukrainy, Szkocji, Szwajcarii i Grecji, usłyszeć prezentacje w danych językach i skosztować narodowych potraw. Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie stanowisk i potraw. Uczniom dziękujemy za występy, prezentowanie swoich krajów i dobrą współpracę, a wychowawcom i nauczycielom dziękujemy za motywowanie swoich uczniów do przygotowań. 

          • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • W dniu 13.06.2023r odbyła się Msza Święta podczas której dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny oraz prosiliśmy o potrzebne łaski na nadchodzące wakacje. Bóg zapłać ks. Andrzejowi za wszystkie odprawione Msze Święte, wygłoszone kazania, udzielone sakramenty, spotkania w kościele oraz wyjazd na Świętą Górę Polanowską.

          • Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

          • ,,URODZINY U MAMY” pod takim hasłam odbył się Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu podczas którego nie mogło nas zabraknąć. Wspólnie z dziećmi z całej diecezji świętowaliśmy jej 50- lecie.

          • Szczecin podbity!

          • W wojewódzkim etapie Małego Konkursu Recytatorskiego nasza Laura otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę w postaci możliwości udziału w warsztatach teatralnych w Szczecinie.

          • Wyjazd na Świętą Górę Polanowską.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w parafialnym wyjeździe do Polanowa podczas którego zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne oraz kościół w Wielinie. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem nad jeziorem.

          • Konkurs kuratoryjny "Wokół Konstytucji 3 maja 1791r."

          • Konkurs wiedzy historycznej "Wokół Konstytucji 3 maja 1791r."🇵🇱

            W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja, 27 kwietnia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej "Wokół konstytucji 3 maja 1791r."

            Za organizację konkursu odpowiadali: Departament Szkolnictwa Wojskowego MON, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie oraz Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

            Celem konkursu było propagowanie historii, krzewienie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przedsięwzięcie, objęte zostało honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.

          • "Łączy nas pamięć"

          • To hasło przyświecające obchodom rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie żydowskim. W tym roku dzięki projektowi społeczno - edukacyjnemu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wzięliśmy udział w obchodach 80 rocznicy tego wydarzenia oraz w akcji "Żonkile".

            Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w lekcji języka polskiego zainspirowanej animacją na podstawie reportażu Hanny Krall " Zdążyć przed Panem Bogiem". Wolontariusze wręczali żywe,a także własnoręcznie wykonane, papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie.

          • Ecokonkurs

          • Konkurs polega na zebraniu używanej odzieży przeznaczonej do recyklingu o

            jak największej wadze w okresie trwania konkursu.

            Przyjmowane są:

            - wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej,

            niemowlęcej;

            - buty połączone w pary;

            - akcesoria, np.: torebki, paski, biżuteria;

            - tekstylia domowe, np.: koce, pościel, obrusy, firany.

            ZBIERAMY!!! tekstylia, czyli wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej oraz domowej, nowe i używane, ale nienoszące śladów zużycia, czyli:

            1. Bez dziur, bez zmechaceń, bez plam.

            2. Czyste, kompletne, niezniszczone.

            3. Buty połączone w pary, czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia.

          • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2023

          • Celem inicjatywy było promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, a także podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z Internetem oraz propagowanie pozytywnych i konstruktywnych zachowań online.

            W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w lekcjach online: „Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?” oraz „Jak odróżnić fake od newsa?”. Młodsi uczniowie z klas 1 - 3 natomiast w cyklu lekcji online projektu „Sieciaki.pl”: „Poznaj bezpieczny internet!, „Internet bez przesady.”, „Pięć zasad bezpieczeństwa”.

            Udział w zajęciach uświadomił uczniom, że mogą być narażeni na cyberprzemoc, oszustwa, utratę prywatności, szkodliwe treści itp. Dzięki nim nabyli wiedzę na temat ochrony prywatności, rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji online i sposobów ich unikania oraz korzystania z odpowiednich narzędzi bezpieczeństwa. Są świadomi zagrożeń występujących w mediach społecznościowych, rozumieją pojęcie dezinformacji i znają jej źródła, potrafią odróżnić fakt od opinii, wiedzą co zrobić, gdy mają kontakt z fałszywą informacją, potrafią rozpoznawać clickbaity i fake newsy, wiedzą czym jest higiena cyfrowa i jak o nią zadbać.

          • Laura laureatką!!!

          • LAURA LISEK została laureatką Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym.Sukces zagwarantowały dziewczynce: ogromny talent, wdzięk i charyzma, a także teksty Barańczaka i Nałkowskiej oraz wieloletnia praca pod kierunkiem mamy.

            13 maja Laura będzie reprezentowała powiat sławieński w wojewódzkim etapie konkursu w Szczecinie.

            W etapie powiatowym Gminę Postomino reprezentował także Artur Surma. Obojgu uczniom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

          • Projekt BAKCYL Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży

          • W ramach Projektu BAKCYL Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży, zrealizowany został „Dzień z Projektem BAKCYL”, który umożliwił dotarcie do uczniów z wiedzą m. in. z zakresu cyberbezpieczeństwa.

            W tym dniu odbyła się lekcja online, po której uczniowie mają świadomość zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, zrozumieli, że nie warto dzielić się niektórymi informacjami w sieci i wiedzą dlaczego tak jest. Wiedzą dlaczego bezpieczne hasło to podstawa funkcjonowania w internecie i potrafią je tworzyć, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania. Potrafią identyfikować metody socjotechniczne (m.in. phishing), wiedzą jak korzystać z ustawień prywatności w social mediach i bezpiecznie korzystać ze smartphone’a.

            Rozszerzenie edukacji uczniów o wiedzę i umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa jest niezbędne do pomyślnego funkcjonowania w nowoczesnym, opartym na wiedzy społeczeństwie.

            W ramach „Dnia z Projektem BAKCYL” odbył się również konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci, mający na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń internetowych, zachęcenie do odpowiedzialnego korzystania z internetu oraz promowanie pozytywnych i bezpiecznych zachowań online.

            Poprzez udział w konkursie, uczestnicy mieli szansę nauczyć się o zagrożeniach online i sposobach ochrony, ale również mieli możliwość wykorzystania swojej kreatywności i umiejętności artystycznych do stworzenia plakatu promującego bezpieczeństwo w sieci. To połączenie edukacji i artystycznego wyrazu na pewno przyniosło znaczne efekty w zakresie zrozumienia i zapamiętania przekazywanych treści. Plakaty bowiem stanowią atrakcyjne i efektywne narzędzie do przekazywania ważnych informacji w przystępny sposób.

          • Rekolekcje wielkopostne

          • W dniu 21 marca uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych w naszym kościele pw. św. Michała Archanioła w Staniewicach. Tegoroczne rekolekcje poprowadził ks. Rafał wraz z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Rekolekcje przepełnione były chrześcijańską radością, ale jednocześnie skłoniły nas do wyciszenia, zastanowienia się nad sobą i swoim życiem.

          • "Mój przyjaciel aed"

          • Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z użyciem respiratora aed.

            Szkolenie w ramach projektu ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" pod hasłem "Mój przyjaciel aed", poprowadzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku: Aleksander Szewczyk, Hubert Kwiatek oraz absolwent naszej szkoły Patryk Szlawski.

            Dziękujemy za ciekawe i profesjonalne przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej.

          • „Fraszki o wodzie, która służy zdrowiu i przyrodzie"

          • W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Sławnie nasza szkoła wzięła udział w konkursie na napisanie „Fraszki o wodzie, która służy zdrowiu i przyrodzie" organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Wody przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Laureatem etapu powiatowego został Jakub Wawrzyniak uczeń klasy VII.